با راه اندازی سرویس فون‌واژه: تهرانی‌ها از این پس حفظی شماره می‌گیرند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

فعالیت‌های تجاری و برندینگ خود را قوی‌تر انجام دهید

تهرانی‌ها از این پس می‌توانند با خیالی آسوده از عدم فراموشی شماره تلفن‌ها، شماره‌گیری کنند مردم تهران با سرویس تازه مخابرات که نام آن فون‌واژه است می‌توانند فعالیت‌های تجاری و برندینگ خود را قوی‌تر انجام دهند

خبراقتصادی:مردم تهران با سرویس تازه مخابرات که نام آن فون‌واژه است می‌توانند فعالیت‌های تجاری و برندینگ خود را قوی‌تر انجام دهند. 

این سرویس در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا راه‌اندازی شده و اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های صاحب‌نام سعی در استفاده از این سرویس جهت ارائه کالا، خدمات و برند تجاری خود در بازار رقابتی دارند.

اما این سرویس که مطابق با الگوی بومی تهران ارائه شده است، چیست؟

فون‌واژه، این امکان را به مشترکان تلفن ثابت می‌دهد تا به جای اعلام شماره تلفن از کلمات استفاده نمایند و در واقع این موضوع فرد را بی‌نیاز از حفظ شماره تلفن‌ها می‌کند و سبب تسهیل در ارتباطات می‌شود.

در این سرویس که برای شماره‌ تلفن‌های ۴، ۵ و ۸ رقمی  قابلیت اجرا دارد، برای هر کلمه (word) یک شماره تلفن (Telephone number) و برای هر شماره تلفن یک یا چندین کلمه تعریف می‌شود تا دیگر مردم نیازی به حفظ شماره تلفن نداشته باشند و با نام خاصی که برای شماره لحظا شده، فرد مورد نظر یا به عبارتی مقصد را بیابند.

به عنوان مثال کلمه book را اگر متناظر با حروفی که بر روی شماره‌های تلفن نوشته شده است، در نظر بگیریم رویه شماره‌گیری ان مطابق شکل زیر می‌شود:

مزایا و قابلیت‌های سرویس:

۱- یکی از نکات مثبت و قابل توجه این سرویس، معادل‌یابی بسیار ساده و آسان آن است. با توجه به اینکه روی دکمه‌های شماره‌گیر تمامی گوشی‌ها حروف انگلیسی درج شده، می‌توان بجای اعداد در شماره تلفن‌ها از معادل حروفی آن‌ها استفاده نمود  و بنابراین شماره تلفن را به جای اعداد  با حروف بیان کرد.

۲- کدهای خدماتی ( شماره‌های ۴ و ۵ رقمی مشمول طرح فون‌واژه) این امکان را برای شرکت‌ها و موسسات فراهم می‌کند تا با انتخاب کلمه (نام) مورد نظر، شماره معادل آن را انتخاب نمایند. 

۳- در حال حاضر، شماره تلفن‌های در حال واگذاری شرکت مخابرات استان تهران با طول ارقام ۴، ۵ و ۸ رقمی بوده و مطابق ضوابط و مقررات جاری شرکت شماره‌های ۴ و ۵ رقمی به اشخاص حقوقی و همچنین شماره‌های ۸ رقمی به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می‌شود.

۴- از جمله قابلیت‌های سرشماره‌های (۴ و ۵ رقمی) فون واژه، امکان دایر شدن اینگونه شماره‌ها در کلیه مناطق مخابراتی در سطح استان تهران است. این در حالی است که کدهای معمولی با توجه به منطقه مخابراتی فقط در محل مورد درخواست امکان دایری داشته و قابل انتقال به سایر مناطق مخابراتی نیست.

۵- با توجه به اهمیت اصل مشتری‌مداری در دنیای امروزی اینگونه شماره‌ها دسترسی مشترکین و متقاضیان را به شرکت‌های مورد نظر آسان می‌نماید چرا که متقاضیان بدون نیاز به حفظ شماره تلفن با تایپ کلمه مورد نظر خود نظیر taxi, bime, bank, … با موسسه یا شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کرده و ازخدمات مورد نظر استفاده می‌نمایند.

۶- شماره‌های ۴ و ۵ رقمی مشمول طرح فون‌واژه طی قراردادی با رعایت اصل مشتری‌مداری و حق و حقوق مشترک به متقاضیان واگذار می‌شود.

۷- استفاده از سرویس فون‌واژه یک فرهنگ ارتباطی تازه به منظور تامین رضایت مشتریان و ایجاد حس اعتماد و اطمینان در عرصه بازاریابی برای شرکت‌ها و مشتریان محسوب می‌شود.

۸- بین همه کسانیکه نام آن‌ها با شماره یکسان است، فقط یک نفر می‌تواند دارای شماره تلفن معادل با نام مورد نظر (فون واژه) باشد (در هر پیش شماره یک نفر)  و این یک مزیت در دنیای رقابتی تجارت است. (بطور مثال تنها یک متقاضی سرویس می‌تواند واژه  taxi ، bime  و غیره  را دریافت کند).

۹-متقاضیان شماره‌های ۸ رقمی مشمول طرح فون‌واژه می‌توانند با توجه به نشانی و محدوده مرکز مخابراتی خود، نام یا شماره مورد نظر را  براساس پیش شماره تعریف شده همان مرکز تعیین  و پس از اطمینان از آزاد بودن شماره ( از طریق ارتباط با مرکز  ) نسبت به ارائه درخواست خرید  با  مراجعه به مناطق مخابراتی اقدام نمایند.

نحوه واگذاری شماره‌های مشمول طرح “فون‌واژه”:

متقاضیان این سرویس می‌توانند از روش‌ زیر نسبت به دریافت آن اقدام نمایند:

با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت مخابرات استان تهران به آدرس www.tct.ir و انتخاب نام یا شماره مورد نظر و تکمیل فرم برای ثبت درخواست پس از بررسی‌های لازم با متقاضی جهت مذاکره و عقد قرارداد تماس گرفته می‌شود.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *