با عوامل فیلم موهن برخورد شود

جام جم آنلاین: دبیرکل حزب‌الله لبنان به دنبال انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) اقدام بین‌المللی علیه توهین‌کنندگان به مقدسات را ضروری دانست و خواهان تشکیل جلسه اضطراری سازمان همکاری اسلامی در این زمینه شد.

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: مطمئن باشید در آینده هم شاهد ابعاد دیگری از این توهین خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی، سازمان همکاری‌های اسلامی شکل گرفت و این سازمان با توجه به توهین به ساحت پیامبر اکرم (ص) باید جلسه اضطراری تشکیل دهد.

وی خطاب به شیوخ و رهبران برخی کشورهای عربی گفت: این قرآن و دین شماست؛ چرا در مقابل توهین به آن ساکت هستید؟ اگر این فیلم به یکی از شیوخ عربی می‌پرداخت، به طور قطع خشم آنان برانگیخته می‌شد. آیا اهمیت پیامبر (ص) از شیوخ عربی کمتر است؟

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آیا ما با امکانات عظیمی که در اختیار داریم از دفاع از پیامبر خود عاجزیم؟ حکام جهان اسلام باید آمریکا را به احترام به مقدسات و نبی اسلام وا دارند.

وی در ادامه اظهار داشت: سازمان همکاری اسلامی باید با تشکیل جلسه‌ای فوری و اضطراری به این موضوع بپردازد.

سیدحسن نصرالله در ادامه تصویب قانونی بین‌المللی برای جلوگیری از اهانت به ادیان را امری ضروری دانست و گفت: از حکام عربی می‌خواهیم در این مورد اقدام کنند. آنها باید به عنوان نمایندگان ملت‌های عربی به کاخ سفید فشار اعمال کنند تا از تکرار توهین‌هایی از این دست جلوگیری شود.

سیدحسن نصرالله توقف پخش فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص)، جلوگیری از ساخت فیلم‌های مشابه و محاکمه عوامل سازنده این فیلم را خواستار شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: ملت‌های عربی و اسلامی بدانند که دوستان و هم‌پیمانان آمریکا با مطرح کردن توجیه‌هایی ضعیف به دنبال کم‌رنگ نشان دادن این توهین هستند.

وی افزود: اگر در انجام مسئولیت خود کوتاهی کنیم، در آخرت شرمنده همه ادیان و به خصوص پیامبر اکرم (ص) خواهیم بود.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با خطرناک توصیف کردن رویدادهای اخیر، آن را به مثابه جنگ علیه اسلام دانست و گفت: سکوت در برابر اهانت به رسول الله (ص) خطری است که امروز جهان اسلام را تهدید می‌‌کند.

وی دفاع از رسول‌الله (ص) را دفاع از مقدسات، انبیا و ادیان آسمانی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد فتنه میان مسلمانان و مسیحیان جهان، هدف اصلی دشمنان از تکرار اهانت به مقدسات است و این بار مسیحیان برای پیشبرد اهداف دشمنان، وسیله قرار داده شده‌اند.

نصرالله گفت: خشم ملت‌ها از فیلم موهن به مقدسات اسلامی متوجه آمریکا – و نه مسیحیان- است و نباید کسی در دام فتنه گرفتار شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: باید آمریکا به سبب پخش این فیلم توهین‌‌آمیز مجازات شود.(ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ