با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالفیم

خزاعی:

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
محمد خزاعی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز دربارهٔ حمله احتمالی و قریب الوقوع آمریکا به سوریه اظهار داشت: ایران با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالف است و آن را برای روند دسترسی به راه حل سیاسی در این کشور مخرب تلقی می‌کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با بیان اینکه ما با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالفیم گفت: ما اعتقاد داریم که موشک ها هیچ گاه پیام آوران صلح در خاورمیانه و جهان نبوده اند.

محمد خزاعی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز دربارهٔ حمله احتمالی و قریب الوقوع آمریکا به سوریه اظهار داشت: ایران با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالف است و آن را برای روند دسترسی به راه حل سیاسی در این کشور مخرب تلقی می کند.

محمد خزاعی با تاکید بر این که ایران بعنوان اصلی ترین قربانی کاربرد سلاح های شیمیایی بطور مطلق با هرگونه بکارگیری این سلاح های ضدبشری مخالف است از دیگر کشورها خواست تا به بازرسان سازمان ملل در سوریه اجازه دهند تا تحقیقات خود را تکمیل کنند. وی  بصورت غیر مستقیم از آمریکا و فرانسه به خاطر اعزام کشتی های جنگی مسلح به موشک های تهاجمی به نزدیکی سواحل سوریه انتقاد کرد.

وی افزود: ما با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالفیم, چرا که معتقدیم این اقدام تلاش های جاری برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در بحران سیاسی را تخریب خواهد کرد. ما اعتقاد داریم که موشک ها هیچ گاه پیام آوران صلح در خاورمیانه و جهان نبوده‌اند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ