باکیفیت ترین خودرو داخلی سال ۹۸ و قیمت بهترین خودروی ایرانی اعلام شد

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مهر ۱۴۰۰ باکیفیت ترین خودرو داخلی سال ۹۶ را اعلام کرد که مزدا ۳ ۱۲۹ میلیون تومانی، پژو ۲۰۰۸ ۱۰۳ میلیونی و سوزوکی گرند ویتارا ۱۴۷ میلیونی قیمت بهترین خودرو ایرانی هستند.

باکیفیت ترین خودرو داخلی

باکیفیت ترین خودرو داخلی

در کنار این خودرو ها، هیوندای آی۲۰، کیا سراتو، آسا b3، پژو ۲۰۷ اتومات، رنو ساندرو، پارس تندر و تندر ۹۰ پلاس اتومات هم توانستند با ۴ ستاره عنوان باکیفیت ترین خودرو داخلی مهر ۱۴۰۰ ایران را از آن خود کنند.

باکیفیت ترین خودرو داخلی

در مهر ۱۴۰۰ طبق عادت همیشه قعر جدول رده بندی کیفی به خودروهای سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱ که با یک ستاره در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند رسیده تا بازهم این خودروها عنوان بی‌ کیفیت‌ ترین خودروهای داخلی را یدک بکشند

همچنین تیبا، تیبا هاچ‌بک، ساینا، دانگ فنگ H30، ام‌وی‌ام ۳۱۵، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵، لیفان X۶۰ و سورن هم با دو ستاره نتوانستند حتی کیفیت متوسط را تامین کنند.

بهترین خودرو ایرانی

در این رده‌بندی که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارائه شده و مربوط به بهترین خودرو ایرانی است، خودروهای تولید یا مونتاژ داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و از ۵ ستاره به آنها امتیاز داده شده است.
طبق معمول رتبه‌بندی‌های قبلی، این ماه نیز سطح کیفی خودروهای تولیدی در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزیابی قرار گرفته و خودروهای مورد نظر، بر اساس مجموع نمرات منفی به دست آمده رتبه‌بندی شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ