با گرانفروشی مرغ و تخم‌مرغ برخورد می‌شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران با ارز ترجیحی تهیه شده و با هرگونه گرانفروشی مرغ و تخم مرغ برخورد جدی صورت می‌گیرد.

با گرانفروشی مرغ و تخم‌مرغ برخورد می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، ایوب فصاحت در گفت‌وگو با صدا و سیما، علت گران شدن چند روز اخیر در خصوص تخم مرغ و مرغ را رفتارهای هیجانی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان در واکنش به شایعات مربوط به ارز ترجیحی دانست و گفت:با توجه به اینکه این ارز در ماه جاری هم همانند ماه‌های قبل برای نهاده‌های دامی تامین شده و نهاده‌ها با همان قیمت قبلی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده‌اند هرگونه گرانی در بازار مرغ و تخم مرغ قابل قبول نیست.

فصاحت افزود: قیمت مصوب برای تخم مرغ شانه‌ای ۴۳ هزار تومان و برای مرغ کیلویی ۳۱ هزار تومان است و فروش این محصولات با قیمت‌هایی فراتر از مصوب گرانفروشی محسوب شده و با آن برخورد جدی خواهد شد و از هرگونه گرانفروشی جلوگیری می‌شود.

وی گفت:  نظارت‌ها در حال هوشمندسازی است و بازرسان جهادکشاورزی به شکل گسترده در بازار حضور دارند تا از هرگونه گرانفروشی جلوگیری شود و اگر مردم با هرگونه گرانفروشی در حوزه مرغ و تخم مرغ مواجه شدند آن را با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند تا بازرسان در کمترین زمان با حضور در واحد صنفی مراتب را به مراجع قضایی انتقال دهند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: با توجه به اینکه رفتارهای هیجانی باعث این افزایش قیمت شده برآورد ما این است که ظرف کمتر از سه روز این موضوع برطرف شود ضمن اینکه واحدهای توزیع نیز می‌بایست همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *