با ۵ قابلیت پنهان گلکسی ۳ آشنا شوید

شاید به نظر خیلی ها، این ویژگی ها چندان هم مهم نباشد اما به هرحال ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید چه ویژگی‌های هوشمندانه ای در تلفن همراه جدیدتان پنهان شده است!

۱-      استفاده از دکمهHome  برای پاسخ دادن به تماس‌ها

این قابلیت به صورت پیش فرض وجود ندارد، اما فعال کردن آن بسیار راحت است. به بخش تنظیمات (Setting) دستگاه بروید سپس به دسترسی ها( Accessibility ) و بعد به پاسخ دادن و قطع کردن تماسها( Call Answering/ending)  در این صفحه می توانید انتخاب کنید که از این به بعد با دکمه Home جواب پاسخ تماسها را داده  و با دکمه Power هم به آنها خاتمه بدهید.

۲-      بدون زدن حتی یک ضربه از حالت تایپ کردن به حالت صحبت کردن بروید

قابلیت Direct Call گلکسی ۳ به شما اجازه می دهد هنگامی که مشغول تایپ کردن پیامی برای یکی از دوستانتان هستید ، تنها با نگه داشتن تلفن در کنار گوش خود با آن شخص تماس بگیرید. این حالت به درد زمانی می خورد که اواسط تایپ کردن یک پیام طولانی به ذهنتان می رسد که تماس گرفتن خیلی سریعتر از پیام دادن است! ( می دانم احمقانه است، ولی باور کنید که زیاد پیش می آید) وقتی گلکسی ۳ را کنار گوشتان نگه می دارید ، یک بار می لزرد و سپس مکالمه برقرار می شود. بدون اینکه نیاز باشد شما چیزی را لمس کنید.

۳-      فعال نگه داشتن هوشمند صفحه

تا کنون پیش آمده که مشغول خواندن یک صفحه اینترنتی یا یک کتاب الکترونیکی باشید و ناگهان صفحه خاموش شود؟ راه حل معمول رهایی از این مشکل این است که با انگشتتان مداوم روی صفحه فشار بیاورید تا همانطور روشن بماند یا اینکه در تنظیمات گوشی مدت زمان خاموش شدن نمایشگر را طولانی تر کنید. اما Smart Stay گلکسی ۳ حالتی است که اگر فعال شود، تا زمانیکه شما مشغول نگاه کردن به صفحه هستید ، نمایشگر گوشی خاموش نخواهد شد بنابراین لازم نیست تنظیمات گوشی را تغییر دهید. این ابزار از دوربین جلویی دستگاه برای تشخیص اینکه شما تا کی مشغول خواندن صفحه هستید استفاده می کند.

برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Display > چک باکس کنار حالت Smart Stay را فعال کنید.

۴-      عکس گرفتن از روی صفحه نمایش تنها با کشیدن انگشت

آیا تا کنون دلتان خواسته است که از روی صفحه نمایش گوشی تان عکس بگیرید و آن را با دوستتان به اشتراک بگذارید. خوب کاری که باید انجام دهید این است که نوک انگشت خود را از سمت چپ به راست روی صفحه نمایش بکشید. با این کار شما صدای شاتر را می شنوید و تصویر صفحه نمایش شما به گالری گوشی اضافه خواهد شد.

۵-      قابلیت انجام چند کار همزمان در هنگام تماشای ویدئو

ویژگی Pop Up Video گلکسی ۳ به کاربران این گوشی اجازه می دهد هنگامی که مشغول تماشای یک ویدئو هستند با سایر برنامه های گوشی هم کار کنند . این نهایت عملکرد چندتکلیفی است. به منظور فعال کردن این قابلیت به Video Player رفته ، ویدئوی مورد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی آیکون سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. از این به بعد ویدئو مورد علاقه شما در یک باکس کوچک روی صفحه نمایش داده خواهد شد و می توانید آن را به هر گوشه صفحه که می خواهید بکشید.برای برگشتن به Video Player هم فقط کافی است روی آن ضربه بزنید.

Mashable/ ماندانا سجادی

۴۰۱۲۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *