بحران بارش شدید برف در فرودگاه استانبول / پرواز طارمی به یک روستا منتقل شد!

تمام پروازها در فرودگاه استانبول در پی بارش سنگین برف لغو شدند.

بحران بارش شدید برف در فرودگاه استانبول / پرواز طارمی به یک روستا منتقل شد!

به گزارش ممتاز نیوز، مقامات ترکیه در پی بارش سنگین برف در شهر استانبول به طور موقت تمام پروازهای فرودگاه اصلی این شهر را در روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به حالت تعلیق درآوردند.

فرودگاه استانبول در بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل شرایط نامساعد جوی، تمامی پروازها را به منظور ایمنی هوایی به طور موقت لغو کرده است. پیشتر سازمان خطوط هوایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز)، کلیه پروازهای این شرکت از مبدا فرودگاه استانبول را به دلیل ادامه بارش برف تا ساعت ۴ بامداد فردا (به وقت ترکیه) متوقف کرده بود.

فرودگاه استانبول یکی از مهم‌ترین هاب‌های هوایی منطقه به شمار می‌رود و در سال گذشته بیش از ۳۷ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی خود استفاده کرده‌اند.

تصمیمات جدید در لغو پروازها در حالی اعلام شده است که بارش برف زمستانی باعث توقف برخی از خدمات کشتی‌ها، بسته شدن راه‌ها و ایجاد مشکل برای رانندگان وسائط نقلیه شده است. مقامات استانبول حرکت از مبدا بزرگترین پایانه اتوبوس‌رانی شهر را متوقف کرده‌اند و مراکز خرید استانبول نیز به دلیل وضعیت به وجود آمده زودتر تعطیل خواهند شد.
سازمان حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی ترکیه اعلام کرده است که ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به دلیل شرایط نامساعد جوی سرگردان شده‌اند و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ نفر نیز به سرپناه‌ها منتقل شده‌اند. این در حالی است که توزیع مواد غذایی برای افراد نیازمند توسط هزاران کانتینر آغاز شده است.

بارش سنگین برف در ترکیه از هفته گذشته آغاز شده است و مقامات راهنمایی و رانندگی این کشور جاده‌های بخش‌های بزرگی از مرکز و جنوب شرقی ترکیه را بسته اعلام کرده‌اند.

در همین حال اکرم امام اوغلو، شهردار شهر ۱۶ میلیون نفری استانبول، به خبرگزاری رویترز گفته است بارش برف در شرایطی که ظرفیت سدها به پایین‌ترین میزان طی چند سال اخیر رسیده‌اند خبری خوشحال کننده به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری کرده است که در نتیجه بارش‌های اخیر سطح آب پشت سدها تا ۷۰ درصد افزایش یابد.

پرواز طارمی به یک روستای نامعلوم منتقل شد!

خورشیدی سرپرست تیم ملی گفت: مشکل حاد برای مهدی طارمی است و پروازش ۶-۷ ساعت تاخیر داشت بالاخره پروازش بلند شد و به سمت استانبول سفر کرد اما الان به ما خبر داد که نتوانست در استانبول بشیند و در دالامان در فاصله ۸۰۰ کیلومتری استانبول فرود آمد.

وی افزود: منتظر هستیم ببینیم ایرلاینی که مسافران را در این شهر پیاده کرده، چه برنامه‌ای دارد. اصلا کسی این شهر را نمی‌شناسد و خود مهدی هم میگوید نمی‌شناسد که کجاست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *