بخشی از اعتبارات عمرانی دستگاه‌های اجرایی به خیرین اختصاص داده می‌شود

۰۶خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با نظر وکلای ملت و به منظور تشویق خیرین و تسریع در اجرای طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، به دستگاههای اجرائی اجازه داده می‌شود بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای هر طرح را برای تامین سود تسهیلات دریافتی توسط خیرین اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران نمایندگان در نوبت عصر جلسه علنی امروز (دوشنبه ۵ خردادماه) و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای ماده واحده لایحه بودجه سال جاری، بند الحاقی ۲۷ این ماده واحده را بررسی کرده و به تصویب رساندند.

بر اساس بند ۲۷ به‌منظور تشویق خیرین و تسریع در اجرای طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، به دستگاههای اجرائی مجری طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مندرج در پیوست شماره(۱) این قانون و همچنین طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی مصوب شورای برنامه‌ریزی استانها اجازه داده می‌شود تمام یا بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای هر طرح را برای تأمین سود تسهیلات دریافتی توسط خیرین از شبکه بانکی و مؤسسات اعتباری که به‌منظور اجرای همان طرح در اختیار دستگاه اجرائی ذی‌ربط قرار می‌گیرد، پرداخت و به هزینه قطعی منظور نمایند. تضمین بانکی لازم توسط خیّر تأمین و انتخاب مجری براساس سازوکارهای اجرای طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بخش‌های دولتی و عمومی انجام می‌شود. مبالغ وام گرفته‌شده توسط بانک و مؤسسه اعتباری با تأیید دستگاه اجرائی به مجری پرداخت می‌گردد. آیین‌نامه اجرایی این بند به‌ تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ