بخش آلومینیوم و فولاد ۵۷۱ میلیون دلار محصول به خارج صادر کرد

در ۶ ماه اول سال، ۵۷۱ میلیون دلار محصول فولادی، آلومینیوم و سنگ آهن به خارج صادر شد.

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گزارش داد: در این مدت بخش فولاد بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده و با رشدی ۱۴ درصدی در ارزش و ۱۵ درصدی در تناژ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰۷ میلیون دلار محصول صادر کرد.

در این مدت صادرات محصولات فولادی رشد قابل توجهی داشته و بالعکس صادرات فولاد خام با هدف جلوگیری از خام‌فروشی با ۷۹ درصد کاهش روبه‌رو شده است.

بخش آلومینیوم نیز با صدور ۷۸ هزار تن محصول به ۱۸۸ میلیون دلار درآمد ارزی دست یافت. در بین شرکت‌های آلومینیومی، ایرالکو با صادرات ۶/۳۶ هزار تن آلومینیوم، رشدی ۲۳ درصدی را به خود اختصاص می‌داد، اگرچه المهدی با ۴۱ هزار تن صادرات، مقاوم اول صادرات آلومینیوم کشور را از آن خود کرده است.

در مدت یاد شده همچنین بخش سنگ آهن کشور نیز حدود ۶۳۳ هزار تن ماده معدنی به ارزش ۳/۷۷ میلیون دلار را به خارج صادر کرد. در بخش فروش نیز بخش فولاد کشور بهار و تابستان پر رونقی را پشت سر گذاشت و رشدی ۴۳ درصدی را برای صنعت فولاد ثبت کرد. این بخش در ۶ ماه نخست سال بیش از ۸/۷۱ هزار میلیارد ریال محصول و فولاد خام روانه بازار داخلی کرد.
 

شرکت‌های آلومینیومی کشور نیز در این مدت ۳۶۶ میلیارد تومان محصول فروختند که رشدی ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد. بخش سنگ آهن نیز ۴/۱۲ میلیون تن سنگ آهن را به ارزش ۷۲۳ میلیارد تومان به فروش رساندند. در این مدت همچنین ۴۱۳ هزار تن زغال‌سنگ به ارزش ۷۳ میلیارد تومان به فروش رسید.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ