بخش یوتیلیتی فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان امسال پیش راه اندازی می شود

شنبه ۲۰ خرداد – ۰۴:۱۵:۴۷ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

با استفاده از توان متخصصان داخلی؛

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- سرپرست فرآیند مهندسی فاز ۱۹ در شرکت پتروپارس گفت: پیشرفت بخش خشکی فاز ۱۹ پارس جنوبی به ۴۳ درصد رسیده و تا آخر امسال بخش یوتیلیتی این فاز پیش راه اندازی می شود.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، مجاهد  با اعلام این خبر تصریح کرد: بخش یوتیلیتی (آب، برق و بخار) و واحدهای فرآیندی این فاز پارس جنوبی به عنوان نخستین واحدهایی هستند که پیش از راه اندازی یکی از سکوها، باید وارد مدار شوند که بر اساس برنامه آخر امسال بخش یوتیلیتی این فاز پیش راه اندازی  و تا سال آینده راه اندازی می شود.
مجاهد گفت: ۱۶۰ مورد سفارش خریدهای اصلی پالایشگاه فاز ۱۹ به سازندگان داخل واگذار شد و سفارش خرید مهمترین اقلام طولانی مدت این پروژه انجام شد.
وی در تشریح روند تامین تجهیزات مورد نیاز فاز ۱۹ پارس جنوبی گفت: مخازن آب، بخار و بویلرهای این فاز از سوی سازندگان داخلی تامین شده و همچنین از ۴۲ هزار تن سازه فلزی مورد نیاز فاز ۱۹ حدود ۱۳ هزار تن از کالاهای مورد نیاز آن تا اردیبهشت امسال در سایت پالایشگاه قرار گرفته است.
سرپرست فرآیند مهندسی فاز ۱۹ در شرکت پتروپارس با بیان این که ساخت حوضچه آبگیر فاز ۱۹ انجام شده است، افزود: تا اردیبهشت امسال پیشرفت مهندسی ساخت پالایشگاه این فاز به حدود ۷۰ درصد رسید و از ۱۵ هزار نقشه این طرح، ۱۲ هزار نقشه آن ارسال و آماده اجرا در سایت شد.
مجاهد از پیشرفت ۴۳ درصدی بخشکی این فاز خبر داد و گفت: پیشرفت بخش اجرایی پالایشگاه فاز ۱۹ تا اوایل اردیبهشت امسال به ۲۱ درصد رسید و این بخش شامل سازه های فلزی،  ساختمانی صنعتی و غیرصنعتی است.
بر پایه این گزارش، بر اساس برنامه سه جکت در این فاز نصب می شود و تا دو ماه آینده دومین جکت این فاز نیز برای نصب به محل ارسال خواهد شد و پس از آن دکل حفاری در دریا مستقر می شود.
هدف از توسعه این فاز، تولید روزانه دو میلیارد فوت مکعب گاز ترش و انتقال آن با خط لوله به خشکی و تبدیل به روزانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون فوت مکعب گاز شیرین، دو هزار و ۵۰۰ تن اتان، دو هزار تن پروپان، هزار و ۲۰۰ تن بوتان، ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد است.
هم اکنون کنسرسیومی متشکل از شرکت های پتروپارس، پتروپارس ایران و شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به رهبری شرکت پتروپارس، مسئولیت توسعه فاز ۱۹ میدان گازی پارس جنوبی را به عهده دارد و قرارداداهایی با چند شرکت مختلف در زمینه ساخت، مشاوره مهندسی  در قالب یی پی سی برای شتاب بخشی در اجرای فاز ۱۹ پارس جنوبی بسته شد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۰۹۱۶۱۵۴۷۳۳۵


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *