بدترین خودروهای سال گذشته در دنیا +عکس

در این فهرست کمپانی‌های ژاپنی با پنج نماینده رکورددار هستند. جگوار و ولوو نیز نمایندگانی در این فهرست دارند. در این مطلب با هشت خودرو کم‌فروش دنیا در سال ۲۰۲۱ آشنا می‌شوید.

کمپانی‌های تولیدکننده خودرو برای هر اتومبیلی که تولید می‌کنند طرح و نقشه‌های بسیاری دارند. برخی نمونه‌ها با این امید تولید می‌شوند که بازار را به قبضه خود درآورند اما آمار نشان می‌دهد که تعدادی از مشهورترین کمپانی‌های اتومبیل‌سازی دنیا در سال ۲۰۲۱ میلادی خودروهایی داشته‌اند که از نظر فروش آمار غم‌انگیزی برجای گذاشته‌اند.

Acura ZDX

تعداد فروخته‌شده: ۳۶۱ دستگاه

عکس ماشین Car photos

کمپانی ژاپنی «آکیورا» امید زیادی به این خودرو لوکس بسته بود. این خودرو در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد اما فروش بسیار اندک آن در سال ۲۰۲۱ میلادی تنها یک راه پیش پای مدیران این کمپانی قرار داد: خارج کردن «آکیورا زد دی ایکس» از چرخه تولید. آکیورا شرکت ژاپنی تولیدکننده خودروهای لوکس و بخشی از شرکت هوندا موتورز است.

Mitsubishi Lancer

میزان فروش: ۶۸۲ دستگاه

عکس ماشین Car photos

شرکت میتسوبیشی در ابتدا به عنوان یک شرکت حمل‌ونقل فعالیت می‌کرد اما میتسوبیشی اکنون در زمینه‌های مختلفی به فعالیت می‌پردازد: خودروسازی، هواپیماسازی، بانکداری، صنایع اتمی، الکترونیک، بازرگانی و… از جمله این رشته‌هاست. خودروهای این شرکت دارای شهرت جهانی است و لنسر، پاجرو و گالانت آن مشخص و شناخته شده‌تر از بقیه هستند.

Mitsubishi i-MIEV

میزان فروش: هزار و ۲۹ دستگاه

عکس ماشین Car photos

سومین خودرو این فهرست نیز به کمپانی میتسوبیشی تعلق دارد. این کمپانی ژاپنی انتظار داشت که این خودرو تمام الکتریکی طرفداران پر و پا قرصی در بازار خودرو برای خود دست و پا کند اما این اتفاق روی نداده است. کل فروش این خودرو در سال ۲۰۲۱ میلادی تنها هزار و ۲۹ دستگاه بوده است. قیمت این خودرو کوچک ۶ هزار دلار است که یکی از عوامل عدم استقبال از آن همین قیمت آن است.

Nissan GT-R

میزان فروش: هزار و ۲۳۶ دستگاه

عکس ماشین Car photos

از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ تقریبا هر سال، نیسان یک مدل از «جی تی آر» را در نمایشگاه خودرو توکیو به نمایش می‌گذاشت اما باید گفت بازدید کنندگان با چیزی بیشتر از یک بدنه مواجه نمی‌شدند و از موتور و سایر مشخصات فنی آن خبری نبود. نیسان بالاخره اعلام کرد جی تی آر جدید را در سال ۲۰۰۷ به بازار ژاپن عرضه می‌کند. سال ۲۰۲۱ برای این اتومبیل یک سال غم‌انگیز بود.

Jaguar XK

میزان فروش: هزار و ۳۴۶ دستگاه

عکس ماشین Car photos

خودروهایی که در این فهرست حضور دارند و سال نه چندان خوبی را پشت سر گذاشته‌اند تنها به خودروهای ژاپنی ختم نمی‌شوند. «جگوار» نیز امسال خودرویی داشت که تنها هزار و ۳۴۶ دستگاه در بازار به فروش رفت. «جگوار ایکس‌کا» از سال ۱۹۹۶ تاکنون تولید شده‌است. با این حال سال ۲۰۲۱ برای «جگوار ایکس‌کا» یک شکست تمام عیار بوده است.

Volvo C30

میزان فروش: هزار و ۳۶۱ دستگاه

عکس ماشین Car photos

این خودرو کوچک و جمع و جور به بازار آمد تا با خودروهای اسپورت هم‌خانواده خود رقابت کند. «ولوو سی۳۰» از سال ۲۰۰۶ تاکنون تولید شده‌است. این خودرو در کلاس خودرو کامپکت قرار گرفته و طراحی آن خودروهای موتور جلوـ محور جلو است. اگرچه در ابتدای ورود به بازار طرفدارانی پیدا کرد اما در سال ۲۰۲۱ میلادی کمپانی ولوو یکی از کمترین فروش‌ها برای این خودرو را ثبت کرده است.Subaru

Tribeca

میزان فروش: هزار و ۵۹۸ دستگاه

عکس ماشین Car photos

کمپانی «سوبارو» فروش خوبی را با این خودرو شاسی بلند تجربه نکرده است. سوبارو یکی دیگر از کمپانی‌های ژاپنی حاضر در این فهرست است. عمده شهرت سوبارو به خاطر موتور بوکسوری آن است که در بیشتر خودروهای خود از آن استفاده می‌کند. سوبارو همچنین در مدل‌های سفارشی خود از موتور توربو شارژ استفاده می‌کند. «سوبارو ترایبکا» از سال ۲۰۰۵ تاکنون تولید شده‌است.

Volvo S80

میزان فروش: هزار و ۹۳۵ دستگاه

عکس ماشین Car photos

کمپانی «ولوو» هم در این فهرست دو نماینده دارد. با این حال وضعیت فروش «ولوو اس ۸۰» در سال ۲۰۲۱ میلادی کمی بهتر از «ولوو سی ۳۰» بوده و این خودرو ۵۷۴ دستگاه بیشتر از «سی ۳۰» به فروش رفته است. ولوو اس۸۰ خودرویی است که از سال ۱۹۹۸ تاکنون و در چندین کشور مختلف از جمله سوئد، بلژیک، تایلند، مالزی و اندونزی تولید شده‌است.

The post بدترین خودروهای سال گذشته در دنیا +عکس appeared first on .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *