بدنبال برد برابر عراق هستیم

سرمربی و کاپیتان تیم ملی در نشست پیش از بازی با عراق حضور و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

بدنبال برد برابر عراق هستیم

به گزارش ممتاز نیوز، دراگان اسکوچیچ در نشست خبری پیش از بازی مقابل عراق در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی در آسیا گفت: اولین چیزی که می‌خواهم درباره این بازی بگویم این است که بازی بسیار مهمی است. ما چند ماه قبل مقابل عراق بازی کردیم، اما می دانیم که شرایط این بازی با مربی جدید عراق کاملا متفاوت است و با دیدار قبلی یکسان نخواهد بود.

بازی اول مقابل سوریه نتوانست کیفیت کامل ما را نشان دهد، اما با بازگشت کامل بازیکنانمان و انگیزه زیادی که بازیکنان دارند مطمئنیم بازی بسیار بهتری مقابل عراق انجام خواهیم داد.

پوی در ادامه اظهار داشت: همانطور که گفتم در بازی اول مشکلات زیادی داشتیم و نتوانستیم آنطور که می‌خواهیم بازی خودمان را ارائه کنیم. برخی از تیم های ملی این امکان را دارند که بازیکنانشان را زودتر در اردوها داشته باشند و زمان بیشتری باهم کار کنند، اما ما از آن بی بهره بودیم، چراکه بازیکنان لژیونر و بین المللی ما تنها ۲ روز پیش از بازی نخست به جمع ما ملحق شدند. همینطور بازیکنان داخلی از شرایط آرمانی دور مانده بودند و به آن ریتمی که انتظار داشتیم نرسیده بودند. با بهتر شدن شرایط و اضافه شدن بازیکنانی که در بازی اول غایب بودند مطمئنیم کیفیت به مراتب بهتری در بازی دوم ارائه می کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درخصوص عملکرد ادووکات در تیم ملی عراق تصریح کرد: مربی جدید عراق بسیار باتجربه است و می داند که چطور تیمش را مدیریت کند. برای آماده سازی و تحلیل عراق ما تنها یک بازی داشتیم و دیدن این یک بازی کار را برای ما سخت می کند که بخواهیم به نتیجه گیری کاملی برسیم. اما تا حدودی می دانیم که از عراق چه چیزی را باید انتظار داشته باشیم و همچنین باید بگویم که مربی قبلی عراق نیز مربی بسیار خوبی بود. اما به طور کلی تمرکز من روی کار خودم است و به اینکه تیم حریف به چه شکلی بازی خواهد کرد، کاری ندارم.

اسکوچیچ در ادامه در پاسخ به این سوال که هشت برد پیاپی با ایران کسب کردید و گمان می‌کنید که این رکورد در بازی فردا نیز ادامه خواهد داشت یا خیر و اینکه بازی در ورزشگاه بدون تماشاگر چگونه است، گفت: این هشت برد پیاپی داستان خیلی جذابی بود، اما مهمترین مسئله برای من آن است که تیم من ذهنیت برنده بودن را دارد. من دوست دارم فردا با ۳ امتیاز از زمین خارج شویم و به مسائل پیرامون آن فکر نمی کنم. درخصوص هواداران نیز بدون شک دوست داشتم حضور داشته باشند، چراکه هیجان و احساس را به ورزشگاه می آورند. اگر ما وجود داریم به خاطر وجود هواداران است و باید منتظر روزهای بهتری باشیم که حضور آنها را در ورزشگاه شاهد باشیم.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در فضای مجازی مردم ایران از برد مقابل سوریه رضایت نداشتند و آن را به خوش شانسی تیم ربط می دهند ، اظهار داشت: من نظری ندارم و همه چیز را خودتان تحلیل کردید و گفتید. چیزی که وجود دارد، اعتماد کامل من تیمم است و می دانم که می توانیم از این هم بهتر بازی کنیم. البته لازم است که برخی مواقع نیز شانس چاشنی برد باشد.

آزمون: برای بازی فردا صد درصد آماده هستیم

سردار آزمون هم گفت: همیشه بازی‌ ما مقابل عراق سخت بوده و هیچ وقت آسان نبوده است. ما احترام زیادی برای بازیکنان عراق قائلیم و بازیکنان با کیفیتی دارند، اما به شخصه اعتماد زیادی به بازیکنان خودمان دارم و می‌دانم چه کیفیتی دارند. از بازی کردن کنار آنها واقعا لذت کافی را می‌برم. به نظرم بازی خوبی پیش‌رو داریم و ما تمام تمرکزمان را برای این بازی گذاشتیم تا سه امتیاز را کسب کنیم.

48115_590

وی درباره میزان آمادگی خود اظهار داشت: از نظر روحی و روانی خیلی قطعا از شرایط خیلی راضی‌ام و آماده این بازی هستم. اگر در ترکیب باشم، صد درصد به تیم ملی کمک می‌کنم. به خصوص اگر بازی‌ها سخت باشد، صد درصد تمرکز را می‌گذاریم. خیلی دوست داشتم در بازی اول هم حضور داشته باشم، اما به دلیل دو کارته بودن، محروم بودم. بازی اول بود و شاید بازیکنان داخلی هم به دلیل تعطیلی لیگ صد درصد آماده نبودند، اما اکنون قول می‌دهم که برای این بازی صد درصد آماده‌ایم و با آمدن اسکوچیچ کنار زمین شرایط خیلی برای ما فرق خواهد کرد. اگر خوب بازی کنیم، می‌توانیم مقابل هر تیمی راحت فوتبال بازی کنیم.

وی در خصوص اینکه باتوجه به تقابل چندین مرتبه ایران و عراق آیا بازیکنان تجربه کافی را برای این دیدار دارند یا خبر گفت: ما همانطور که گفتم احترام زیادی برای عراق قائل هستیم ما بازیکنان با تجربه و با کیفیت زیادی داریم و به همین دلیل ابتدای صحبت هایم گفتم که از بازی کنار آنها لذت می برم و برای دیدار فردا صد در صد آماده هستیم.

مهاجم تیم ملی درباره غیبت هواداران در ورزشگاه‌ها و تاثیر این موضوع بر شرایط مسابقات گفت: بازی در ورزشگاه بدون هوادار، لذت کافی ندارد. امیدوارم هواداران هر چه زودتر به ورزشگاه‌ها بیایند و از تیم ملی خودشان حمایت کنند. حضور در ورزشگاه حق هواداران است. امیدوارم دوران پاندمی کرونا زودتر تمام شود.

وی در خصوص تکرار گلزنی هایش مقابل عراق عنوان کرد: من ۳ گل به عراق زده ام که این وظیفه من به عنوان یک مهاجم است که کار خودش را با گلزنی به اتمام برساند و فردا هم امیدوارم این کار را به خوبی انجام بدهم و گل بزنم تا در نهایت تیم ملی ایران به برتری برسد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *