بدنه اصلی مجلس مخالف تسویه حساب‌های سیاسی از تریبون قوه‌مقننه است

سبحانی‌نیا:

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
عضو هیئت رییسه مجلس دربارهٔ بعضی اظهارات مخالفان وزرای پیشنهادی علیه خانواده هاشمی رفسنجانی در نخستین روز بررسی صلاحیت اعضای کابینه، گفت: بدنه اصلی مجلس مخالف تسویه حساب‌های سیاسی از تریبون قوه‌مقننه است.

حسین سبحانی‌نیا در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت دربارهٔ صحبت های انجام شده در صحن علنی مجلس در جلسه بررسی رای اعتماد روز قبل راجع به بعضی اظهارات نسبت به خانواده هاشمی رفسنجانی گفت: البته طبیعت کار مجلس بحث است اما بهتر بود که بعضی اظهارنظرها در فضایی صمیمانه تر مطرح می‌شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: بعضی دوستان نماینده اگر نقدی نیز به شخصی یا جریانی دارند باید این نقدها استدلالی باشد و نباید در فضای توهین به بیان نظرات خود بپردازند .

سبحانی نیا با بیان اینکه قوه قضاییه به تخلفات و اتهامات رسیدگی می کند و نباید به اشخاص پشت تریبون مجلس توهین کرد، گفت:هیأت رییسه و بدنه اصلی مجلس این روش نطق کردن، تذکر دادن و صحبت کردن را نمی پسندد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:برای من روشن نیست که این اشخاص با چه منطقی این گونه صحبت می کنند چرا که کلیت مجلس اتفاق نظر دارد که مسائل و تسویه حساب های سیاسی هر زمان به تریبون کشیده شود نادرست است.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فضای تعامل بین قوه مقننه و دولت ایجاد کرده است، گفت:از این فرصت باید در جهت افزایش امید مردم در داخل و بهبود شرایط در بین الملل استفاده کرد و این مسئله تنها در صورتی محقق می گردد که در کنار هم باشیم نه این که مرتب تعارضات و انتقادهای خود را با توهین پشت تریبون مجلس بازگو کنیم.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ