بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۵۳ هزار میلیارد و دارایی‌ها ۹۷۹ هزار میلیارد تومان

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

براساس آخرین گزارش‌های بانک مرکزی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در سه ماهه اول سال با ۸٫۶ درصد رشد به ۵۳ هزار و ۸ میلیارد تومان رسیده است.

 براساس آخرین گزارش‌ها حجم کل دارایی‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی در خرداد ماه امسال با ۳٫۱ درصد رشد نسبت به اسفند به ۹۷۹ هزار و ۳ میلیارد تومان رسیده است.

این میزان در مقایسه با خرداد سال قبل ۱۹٫۶ درصد رشد نشان می‌دهد. بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در این مدت سه ماه با ۸٫۶ درصد رشد به ۵۳ هزار و ۸ میلیارد تومان رسیده که نسبت به خرداد سال قبل ۱٫۱ درصد کاهش داشته است.

همچنین سپرده‌های بخش غیر دولتی در این مدت با ۴٫۱ درصد رشد به ۴۴۵ هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان رسیده است. این میزان در مقایسه با خرداد سال حدود ۲۵٫۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

در بخش دارایی‌ها، بدهی بخش غیردولتی یک سال منتهی به خرداد سال جاری با ۱۷٫۲ درصد افزایش ۴۲۲ هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان و در سه ماهه اول ۲٫۱ درصد رشد داشته است.

اسکناس و مسکوک نزد بانک‌ها در سه ماهه اول امسال با ۸۳٫۴ درصد رشد ۷ هزار و ۶۰۳ میلیارد تومان، سپرده نزد بانک مرکزی ۵۷ هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان و بدهی بخش دولتی با ۷٫۸ درصد رشد ۶۴ هزار و ۲۸۱ میلیارد تومان برآورد شده است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ