برآوردها نشان می‌دهند؛ سالانه ۳۵۰ میلیون نفر به “مالاریا” مبتلا می‌شوند

بهمن ۱۴۰۱
ممتاز نیوز: برآوردهای سازمان بهداشت جهانی نشان می دهند که سالانه حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون نفر در جهان به بیماری “مالاریا” مبتلا می‌شوند که تعداد قابل ملاحظه‌ای از آنها بر اثر بیماری جان خود را از دست می دهند.

محمد خواجوی متخصص انگل شناسی و مبارزه با ناقلین در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با وجود بهبود شرایط بهداشتی و ارتقای آگاهی مردم جهان در خصوص بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی، اما همچنان بیماری‌هایی نظیر “مالاریا”، سل، اسهال و بعضی از عفونت های تنفسی و گوارشی بسیار شایع می باشند.

وی با بیان اینکه بیماری مالاریا یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی در کشور های گرمسیر و نیمه گرمسیر محسوب می گردد، اظهار داشت: این بیماری در اغلب مناطق جهان مهمترین بیماری انگلی به حساب می آید و شیوع و مرگ و میر بالایی دارد.

خواجوی تاکید کرد: برآورد های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهند که سالانه حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون نفر در جهان به بیماری مالاریا مبتلا می‌شوند که تعداد قابل ملاحظه ای از آنها بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

وی یادآور شد: مالاریا در بعضی از کشور‌ها یک معضل مهم بهداشتی و درمانی محسوب می‌شود و اقتصاد این کشور ها را دچار مشکلات جدی کرده است.

خواجوی خاطر نشان کرد: اغلب موارد ابتلا ومرگ و میر ناشی از مالاریا، مربوط به آفریقا و مناطقی از آسیا بوده و متاسفانه بعضی از کشور های همسایه ایران نیز دارای شیوع بالایی از این بیماری می باشند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *