برای اولین بار یک ایرانی ناظر لیگ جهانی شد

۲۳فروردین۱۳،

خبرگزاری فارس: برای اولین بار در تاریخ والیبال، یک ایرانی از سوی فدراسیون جهانی به عنوان ناظر فنی در لیگ جهانی انتخاب شد.

 به نقل از پایگاه اینترنتی فدراسیون والیبال، غفار (سعید) درخشنده، مسئول اتفاقهای بین‌المللی فدراسیون والیبال ایران که هم اکنون عضو کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا AVC است از سوی FIVB به عنوان ناظر فنی دیدار تیم‌های ژاپن و کانادا از سری مسابقات لیگ جهانی در سال ۲۰۲۲ شد.

بازی این دو تیم به میزبانی ژاپن و در شهر اوساکا در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار می‌شود. غفار درخشنده سابقه حضور در کمیته مسابقات فدراسیون جهانی والیبال FIVB  را هم دارد و در چندین دوره از مسابقه جهانی به عنوان ناظر فنی با فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا همکاری کرده است، اما این برای اولین بار در طول تاریخ والیبال ایران است که یک ایرانی در مسابقات لیگ جهانی به عنوان ناظر فنی  FIVB حضور پیدا می‌کند.

این در حالی است که بعد از ورود ایران به لیگ جهانی والیبال، علاوه بر اینکه نگاه سایر کشورها به تیم والیبال کشورمان تغییر یافته است زمینه فعالیت نمایندگان ایرانی صاحب کرسی در آسیا و جهان هم بیشتر شده که این موضوع در راستای جهانی شدن والیبال ایران به وقوع پیوست است.

چندی پیش محمد شاهمیری و ابراهیم فیروزی برای قضاوت در لیگ جهانی ۲۰۲۲ والیبال انتخاب شده بودند.

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/04/734e4af6790107fbfca4694526fc1eb1.jpg


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ