برای صحبت درباره نامزدی انتخابات زود است/ تاکید بر حق اصلاح‌طلبان در انتخابات

محمدرضا عارف در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: حضور و مشارکت در انتخابات از یک طرف تکلیف و وظیفه است و از طرف دیگر حق گروههای سیاسی است، براین اساس  اصلاح طلبان هم مانند دیگر گروهها حق دارند در این دور از انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: شرایط کشور باید به سمتی برود که اصلاح طلبان مانند دیگر گروهها در تعیین سرنوشت کشور مشارکت داشته باشند.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه اصلاح طلبان از اصیل ترین و پر نفوذترین گروههای سیاسی بوده اند، افزود: قطعا اگر بخواهیم در اداره امور کشور موفق باشیم هیچ راهی جز مشارکت جدی اصلاح طلبان نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید در صورت حضور فعال اصلاح طلبان در انتخابات آینده، این جریان سیاسی مورد استقبال مردم قرار خواهند گرفت، گفت: مردم معمولا استقبال خوبی نسبت به اصلاح طلبان داشته اند، اگر شرایط اجتماعی سیاسی کشور به سمتی برود که زمینه برای مشارکت اصلاح طلبان فراهم شود، احساس من این است که مردم از آنان استقبال خواهند کرد.

عارف در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم قطعی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دارد و چه گروههای از وی برای کاندیداتوری دعوت کرده اند، گفت: من در زمان کنونی در این باره صحبت نمی کنم و معتقدم هم اکنون صحبت از افراد زودهنگام است.

وی ادامه داد: مهمترین مسئله مشارکت جدی مردم است، اگر شرایط برای مشارکت فراهم شود افرادی که در خود احساس تکلیف کنند و توانایی اداره کشور را داشته باشند، وارد عرصه انتخابات می شوند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *