برای نخستین بار در ۲۰ سال اخیر، ارزش دلار و یورو برابر شد

ارزش یورو و دلار برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته یکسان شد

برای نخستین بار در ۲۰ سال اخیر، ارزش دلار و یورو برابر شد

به گزارش ممتاز نیوز، چندی پیش کارشناسان اقتصادی با آغاز روند سقوط نرخ یورو، این روز را پیش‌بینی و اعلام کرده بودند که برابری نرخ یورو و دلار در آینده‌ای نزدیک ممکن به نظر می‌رسد. این پیش‌بینی کمتر از یک هفته متجلی و سرانجام نرخ برابری یورو در برابر هر دلار آمریکا تقریبا یکسان شد.

کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول با “تاریک” خواندن شرایط تجاری در ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا در ماه‌های اخیر گفت: «سال ۲۰۲۲ سال سختی خواهد بود اما شاید سال ۲۰۲۳ سال سخت‌تری باشد.»

یورو در حالی ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است که ترس از رکود در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اروپا شدت گرفته است، قیمت گاز در حال افزایش است و نشانه‌ای از کاهش درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین دیده نمی‌شود.

روسیه اخیرا میزان صادرات گاز طبیعی مورد استفاده در صنعت و تولید برق را به چندین کشور اتحادیه اروپا مانند آلمان، ایتالیا و اتریش کاهش داد. کاهش صادرات گاز و علاوه بر آن تحریم نفتی روسیه به بالا رفتن قیمت انرژی در منطقه یورو منجر شده است.

بدین ترتیب افزایش قیمت‌‌ها برای مصرف‌کنندگان نیز به یک معضل بزرگ تبدیل شده، به طوری که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به بالاترین حد تورم در ۴۰ سال گذشته رسیدند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ