برخی از مسوولان از خودروسازان پول می‌گیرند؛ اتهام عجیب پژویان به خودروسازان و مسوولان

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

برخی از مسوولان از خودروسازان پول می‌گیرند؛ اتهام عجیب پژویان به خودروسازان و مسوولان

برخی از مسوولان از خودروسازان پول می‌گیرند؛
اتهام عجیب پژویان به خودروسازان و مسوولان

ممتازنیوز: رییس شورای رقابت گفت: وظیفه شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو به اتمام رسیده است.

به گزارش ممتازنیوز، جمشید پژویان، رییس شورای رقابت در خصوص اظهارات برخی در مورد بلاتکلیفی صنعت خودرو در کشور اظهار داشت: دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در فروردین ماه سال جاری صادر شده است و دیگر وظیفه شورای رقابت در خصوص نرخ‌گذاری خودرو به اتمام رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر خودروسازان با توجه به نرخ تورم بانک مرکزی و بر اساس رتبه‌بندی کیفی سازمان استاندارد می‌توانند بهای انواع خودرو را تعیین کنند.
پژویان در خصوص اظهارات ضد و نقیض نرخ‌گذاری خودرو خاطر نشان کرد: اینکه گفته می‌شود مسوولان، صنعت خودرو را از بوروکراسی شورای رقابت نجات دهند، این اظهارات افراد غیر مسوولی است که اغلب از خودرو سازان پول می‌گیرند تا برخی مصاحبه‌ها را با رسانه ها داشته باشند در صورتی که این گونه صحبت‌ها درست نیست و باعث تنش در بازار می‌شود.
وی به ایلنا گفت: تشخیص انحصاری یا غیر انحصاری بودن خودرو در کشور از مسوولیت‌های شورای رقابت است و اگر آقایان می‌خواهند این قانون را عوض کنند، می‌توانند لایحه‌ای با دو فوریت به مجلس ارائه دهند تا این مسوولیت از این شورا سلب شود.
پژویان افزود: در مقابل هر گونه تغییری همیشه مقاومتهایی وجود دارد اما آنچه در مورد نرخ‌گذاری خودرو رخ داده درست بوده و این مقاومت‌ها هم طبیعی است.
وی در خاتمه در خصوص کاهش تحریم ها در صنعت خودرو افزود: توافقات حاصله آغازی برای باز شدن راه‌های ارتباطی اقتصاد ایران با جهان است و نوید بخش روزهایی روشن برای صنعت کشور است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *