برخی خودروهای فعلی تا سال ۹۴ از رده تولید خارج می‌شود

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 برخی خودروهای فعلی تا سال 94 از رده تولید خارج می‌شود

برخی خودروهای فعلی تا سال ۹۴ از رده تولید خارج می‌شود

ممتازنیوز: معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه برخی از خودروهای تولیدی باید تا سال ۹۴ از رده تولید خارج شود، گفت: پلت‌فرم برخی خودروها به ۴ یا ۵ دهه قبل تعلق دارد و امکان افزایش کیفیت آن وجود ندارد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، بهادر کاظمی، در مورد اجرای قانون ارتقاء کیفیت خودرو و طراحی پلت‌فرم‌های جدید اظهار داشت: طبق این قانون، باید به سمت تغییر پلت‌فرم خودروهای داخلی حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی خودروهای داخلی قابلیت ارتقاء کیفیت را ندارند، گفت: پلت‌فرم برخی خودروها به ۴ یا ۵ دهه قبل تعلق دارد و امکان افزایش کیفیت آنها وجود ندارد.
کاظمی تأکید کرد: این نوع خودروها تا یک سقف محدود می‌توانند کیفیت را افزایش دهند و برای عبور از این سقف باید به سمت طراحی پلت فرم‌های جدید حرکت کنیم که تولید خودروهای جدید مورد تقاضای مردم نیز هست.
وی با بیان اینکه موضوع قانون ارتقاء کیفیت خودروها در شورای سیاست گذاری خودرو در حال بررسی است، گفت: با جمع‌بندی در این خصوص، خودروسازان باید برای طراحی پلت فرم‌های جدید اقدام کنند.
وی ادامه داد: طبق قانون، روی هر پلت فرم نباید بیشتر از پنج سال تولید خودرو صورت گیرد ولی متاسفانه این موضوع اجرایی نشده است.
معاون سازمان استاندارد افزود: قانون ارتقاء کیفیت خودرو سال ۸۹ ابلاغ شده و در سال ۹۴ باید بخشی از خودروهایی که در حال حاضر تولید می‌شود، از رده تولید خارج شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.