برداشت ۲ هزار میلیارد تومان دیگر از حساب بانک‌ها در آینده نزدیک

۱۸ام بهمن ،

رئیس کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای برداشت تقریبی ۲ هزار میلیارد تومان دیگر از حساب بانک‌های دولتی و خصوصی خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در‌خصوص آخرین وضعیت برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌های دولتی و خصوصی، اظهار داشت:‌ قرار است بانک مرکزی طی اقدامی در آینده نزدیک حدود ۲ هزار میلیارد تومان دیگر از حساب این بانک‌ها برداشت کند.

وی با بیان اینکه برداشت از حساب بانک‌ها اقدامی کاملاً قانونی تلقی می‌شود، افزود:‌ یک‌بار دیگر هم اعلام کرده بودم اگر احساس کنیم یک ریال کم از بانک‌ها برداشت کرده‌ایم مجدداً نسبت به برداشت اقدام خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در همین ارتباط تأکید کرد: از آنجایی که بانک مرکزی جلوی بعضی از تخلفات عده‌ای از آقایان را گرفته طی هفته‌های اخیر این اشخاص شانتاژ رسانه‌ای درست کرده بودند.

بهمنی ضمن تأکید براینکه اجازه نخواهد داد حتی یک ریال از بیت‌المال مورد سوءاستفاده قرار گیرد، گفت: اجازه نمی‌دهم بانک‌ها پول‌های مردم را به ناحق برداشت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی برداشت روزهای آتی را با احتساب به برداشت‌ قبلی دومین برداشت از حساب بانک‌ها برشمرد و گفت: عده‌ای از بانک مرکزی ارز با قیمت مرجع دریافت کرده و خورده بودند اما بانک مرکزی پول این ارزها را از حساب بانک‌ها برداشت و به خزانه واریز کرده و خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برداشت از حساب بانک‌ها توسط بانک مرکزی، مصوبه دولت و هیأت وزیران بوده است، بار دیگر تأکید کرد: بانک مرکزی به‌همین خاطر این مصوبه را اجرا کرده و قصد دارد مجدداً از حساب بانک‌ها برداشت کند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *