بررسی مسائل اقتصادی کشور در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور رئیس جمهور و وزرای اقتصادی دولت، رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفت و مسائل ا قتصادی و اوضاع کشور و تلاش‌ کشورهای متخاصم برای تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران، مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام  در این جلسه قرار بود طبق روال عادی، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی اجتماعی نظام پیگیری شود، ولی به علت اهمیت و فوریت شرایط موجود، بررسی مسائل فشار‌های اقتصادی تقدم یافت و با حضور رئیس جمهور به همراه وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت و صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی، مباحث اقتصادی و تدابیر دولت برای فایق آمدن بر مسائل اقتصادی و خنثی کردن آثار فشارهای اقتصادی اعمال شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور و وزرای مربوط هر کدام جداگانه، گزارشی از اوضاع اقتصادی کشور و تدابیر و تمهیدات به عمل آمده برای مقابله با تهدیدات، فشارهای اقتصادی و جنگ تبلیغاتی و روانی اقتصادی که دشمنان علیه ایران ترویج می‌کنند و ایجاد تعادل و توازن در بازار و رفع مشکلات ارائه شد.

سپس رئیس و اعضای مجمع با تشکر از حضور وزرای اقتصادی دولت در جلسه و توضیحات ارائه شده و اقدامات به عمل آمده، دیدگاه‌ها و نظرهای خود را برای بهبود امور و اقدامات مؤثرتر و کارآمدتر برای مواجهه با مسائل اقتصادی بیان کردند و سؤالاتی مطرح شد که رئیس جمهور و وزرای همراه به آنها پاسخ دادند و از دقت نظر و دیدگاه‌های مفید اعضای مجمع تقدیر و تشکر کردند.

با توجه به طولانی شدن مباحث اقتصادی در جلسه امروز مجمع، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی اجتماعی نظام از دستور این جلسه خارج و مقرر شد این بحث در جلسه آینده مجمع بررسی شود.

/س۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ