بررسی تخلفات ادغام بانک‌ها

۱۹م دیماه ،

بینا-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه نقدینگی کشور از مرز ۴۲۴ هزار میلیارد تومان فراتر رفته گفت: تحقیق و تفحص از عملکرد سیستم بانکی و بحث ادغام بانکها و مؤسسات اعتباری و صندوقها را در دست بررسی داریم.
به گزارش بینا،ارسلان فتحی پور  در پاسخ به این سئوال کە نرخ ارز و قیمت نفت در بودجه چه میزان تعیین شده گفت: فعلاً کە ما اطلاعاتی در این خصوص نداریم، در این رابطه دولت برائ ما بودجه را مشخص نکرده و نرخ ارز را باید خود دولت مشخص کند.
وی افزود: ما اعتقاد داریم کە نرخ ارز باید زیر ۲هزار تومان در بودجه ۹۲ باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با موضوع اضافه برداشت از بانکها به فارس گفت: گزارش مربوط به اضافه برداشت از بانکها را به قوه قضایی داده ایم و نتایج آن را پیگیری می کنیم.
وی در خصوص بحث رشد فزاینده نقدینگی در کشور گفت: براساس تازهترین آمار مرکز آمار، نقدینگی کشور به ۴۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین اظهار داشت: بحثمان در خصوص بودجه ۹۲ این است کە  تلاش کنیم نرخ ارز یکسان سازی شود. ارز را برائ کالاهای غیرضروری محدود کنیم کە اگر تقاضای کاذب از بین رود نرخ ارز کاهش می یابد.

* حذف تقاضای کاذب نرخ دلار را به ۱۵۰۰ تومان می رساند
وی افزود: اگر تقاضای کاذب حذف شود نرخ ارز به ۱۵۰۰ تومان می رسد اما تا زمانی کە ثبت سفارش برائ کالاهای لوکس و غیرضروری صورت گیرد همین روال هست.

* به تخلفات بانکی رسیدگی می کنیم

وی در پاسخ به سئوال غیرقانونی بودن ادغام بانکها و موسسات اعتباری و بعضی صندوقها گفت:  ما به تازگی تحقیق و تفحص از بانکها را آغاز کرده ایم کە در آن تخلفات و نیز بحث ادغام بانکها و موسسات اعتباری و صندوقها را مورد رسیدگی قرار می دهیم.
فتحی پور گفت: باید مشخص شود چرا این موسسات ایجاد شده و هنوز نیز برائ فعالیت بعضی از آنها مجوز صادر می گردد. هر روز این موسسات مانند قارچ سبز می شوند و بعد از مدتی فعالیت، ادغام می شوند و این کار به امنیت اقتصادی کشور لطمه می زند و از سویی مردم را نگران سپرده هایشان می کند.
وی افزود: نیازی به این همه بانک و صندوق نبود و بعضی از همین بانکهای کنونی نیز با مشکل منابع مواجه می باشند. مجلس در حال رسیدگی به بحث آغاز فعالیت این بانکها و موسسات و نیز تصمیمات اتخاذ شده در خصوص ادغام آنهاست کە خود مشکلات اجتماعی به وجود آورده است.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ