بررسی تقاضای انتقال دانشجویان تا ۱۰ شهریور ادامه دارد

در دانشگاه مقصد؛

آموزش > عالی
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: بررسی تقاضاهای انتقال و مهمانی دانشجویی در دانشگاه‌های مقصد تا ۱۰ شهریور ماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی بذرافشان با اعلام این خبر اظهار داشت: در مهلت تعیین شده برای ثبت نام نقل و انتقال دانشجویی برای سال تحصیلی ۹۲- تعداد ۳۱ هزار و ۵۱۶ نفر با مراجعه به سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت علوم تقاضای خود را ثبت کردند.

وی با اشاره به موافقت دانشگاه‌های مبدا با ۶۳ درصد تقاضای انتقال و مهمانی، افزود: دانشگاه‌های مبدا با ۲۰ هزار و ۸۳ تقاضا و دانشگاه‌های دولتی مبدا با ۷۱ درصد تقاضای نقل و انتقال دانشجویان خود موافقت کردند که این رقم در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی به ۵۲ درصد و در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به ۵۵ درصد می رسد.

دکتر بذرافشان گفت: با ۷۰ درصد از تقاضای نقل و انتقال دانشجویان کارشناسی، ۵۳ درصد تقاضای دانشجویان کاردانی به کارشناسی و ۵۲ درصد تقاضای دانشجویان کاردانی در دانشگاه های مبدا موافقت شده است.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان درخصوص میزان موافقت انتقالی و مهمانی براساس جنس و تاهل آنها نیز گفت: ۷۹ درصد تقاضای دانشجویان زن متاهل، ۶۷ درصد تقاضای دانشجویان دختر مجرد، ۵۶ درصد تقاضای دانشجویان پسر مجرد و ۵۶ درصد تقاضای دانشجویان مرد متاهل در دانشگاه‌های مبدا مورد موافقت قرار گرفته است.

وی افزود: درمجموع با ۷۰ درصد متقاضیان زن و ۵۷ درصد متقاضیان مرد، ۶۱ درصد مجردها و ۷۵ درصد متاهل‌ها برای انتقال و مهمانی از طرف دانشگاه‌های مبدا موافقت شده است.

دکتربذرافشان با بیان اینکه بررسی تقاضای نقل و انتقال دانشجویی در دانشگاه‌های مقصد درحال انجام است، گفت: دانشگاه‌های مقصد تا ۱۰ شهریور برای بررسی تقاضاها فرصت دارند و تاکنون با چهار هزار و ۶۶۸ پرونده انتقال و مهمانی که معادل ۳۲ درصد کل تقاضاهای رسیده به آنها است موافقت کرده‌اند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *