بررسی دامنه افزایش قیمت خودرو

بررسی دامنه افزایش قیمت خودرو

رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس با اشاره به اینکه دامنه افزایش قیمت خودرو باید بررسی شود.

به نقل از خانه ملت رضا رحمانی در خصوص افزایش قیمت‌ برخی خودروها اظهار کرد: خودروسازان افزایش قیمت را با مجلس هماهنگ نمی‌کنند و دولت کارگروه مربوط به خود را دارد که در این موارد بررسی لازم را انجام می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت برخی خودروها باید بررسی شود، تصریح کرد: به طور قاطع نمی‌توان گفت اعضای کمیسیون صنعت و معدن موافق یا مخالف این افزایش هستند.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن با اشاره به اینکه دلایل افزایش قیمت برخی خودرو‌ها را باید از زبان خودروسازان شنید، خاطرنشان کرد: نمی‌توان با قاطعیت گفت این اقدام حتماً درست است یا غلط.
رحمانی با تاکید بر اینکه بسیاری از کالاها گران شده و نمی‌توان همیشه قیمتی را ثابت نگه داشت، اظهار کرد: چه چیزی در کشور ارزان شده است که قیمت خودرو کاهش یابد؟
وی با اشاره به اینکه مواد اولیه خودروسازی افزایش قیمت داشته و خودروساز متحمل هزینه بیشتری شده است، تصریح کرد: البته باید مشخص شود دامنه افزایش قیمت خودرو چقدر باید باشد و این نیاز به برگزاری جلسات کارشناسی دارد.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن در خصوص اخباری مبنی بر اینکه تولید خودرو در کشور کاهش داشته است، اظهار کرد: این اتفاق رخ داده است و از دلایل آن می‌توان به عدم تأمین مالی بانک‌ها و افزایش قیمت مواد اولیه اشاره کرد.

دوشنبه ۳ مهر   ۱۱:۱


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *