بررسی صلاحیت وزرا احتمالا ۲۳ مرداد به پایان می‌رسد

روحانی دوشنبه به صحن می‌آید

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس جلساتی با وزرای پیشنهادی دارند گفت: بررسی صلاحیت‌ وزرا احتمالا چهارشنبه ۲۳ مرداد به پایان می‌رسد و دکتر روحانی دوشنبه به صحن می‌آید.

به گزارش خانه ملت؛ سید شریف حسینی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورکار پارلمان در هفته جاری، گفت: مجلس فردا جلسه علنی ندارد و پس فردا نخستین جلسه با دستور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با حضور حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در روز دوشنبه برای دفاع از وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس حضور می‌یابد و براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، ۲/۵ ساعت فرصت دارد در مورد کلیات کابینه و دفاع از وزرا مطالبی را بیان کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه افزود: رئیس جمهور می‌تواند به طور جداگانه در دفاع از هر کدام از وزرا مطالبی را عنوان کند.
حسینی با اشاره به روند بررسی رأی اعتماد به هر کدام از وزرا در جلسه علنی مجلس، گفت: در روند بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، برای هر کدام از وزرا ۲ موافق و دو مخاف به مدت ۱۵ دقیقه صحبت می‌کنند، البته اگر رئیس جمهور مطالبی در دفاع از آن‌ها داشته باشد، می‌تواند بیان کند.

وی در ادامه از احتمال پایان بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس تا پایان جلسه علنی روز چهارشنبه خبر داد و افزود: احتمالا بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در جلسه علنی روز چهارشنبه پایان یابد و مجلس در روز پنج‌شنبه جلسه نداشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس فردا جلساتی را با وزرای پیشنهادی جهت بررسی دیدگاه‌ها و برنامه‌های آن‌ها دارند.

حسینی در پایان به دو هفته باقیمانده از تعطیلات تابستانی نمایندگان اشاره و خاطرنشان کرد: پس از اینکه قطار کابینه دولت حجت‌الاسلام روحانی به راه افتاد و کابینه شکل گرفت، نمایندگان به مدت دو هفته به تعطیلات تابستانی می‌روند که اگر تا روز چهارشنبه پایان یابد، این تعطیلات از هفته آینده آغاز می‌شود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *