بررسی مجدد ریاست مرتضوی بر تامین اجتماعی

رییس دیوان عدالت اداری از ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع بررسی قانونی بودن ریاست سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: قطعا قانون در این مساله دور زده شده است و مجلس هم در خصوص تطبیق مصوبات دولت با قانون ورود پیدا کرده است.

وی افزود: ما منتظریم ببینیم که هیات تطبیق مجلس و رییس آن چه تصمیمی می‌گیرند. آنطور که من اطلاع پیدا کردم مجلس ورود پیدا کرده و ما منتظریم ببینیم چه تصمیمی می‌گیرند.

رییس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: اگر مجلس در این رابطه تصمیمی نگرفت به این دلیل که ما مصوبه را خلاف قانون می‌دانیم آن را به هیات عمومی دیوان عدالت اداری می‌بریم و در آنجا در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی گفت: ورود هیات عمومی دیوان عدالت اداری به این موضوع به شکایت شخصی نیاز ندارد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش حکم هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مصوبه هیات امنای صندوق تامین اجتماعی که براساس آن «سعید مرتضوی» به ریاست این صندوق برگزیده شده بود اجرا شد اما به دلیل تغییر اساسنامه صندوق تامین اجتماعی، «مرتضوی» همچنان بر سمت خود باقی خواهد بود.

منتظری همچنین با تایید خبر ابطال مصوبه دولت در خصوص “الزام خبرگزاری‌ها به درج منابع” از توضیح در مورد استدلال هیات عمومی دیوان برای ابطال این مصوبه خودداری کرد.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *