بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص از بیمارستان

دانشیار بیهوشی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که ماهیت روند رشد ویروس کووید ۱۹ نامشخص است بر ضرورت پیگیری وضعیت عمومی بیماران پس از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، دکتر فدایی زاده با اشاره به راه اندازی طرح پیگیری وضعیت بیماران ترخیص شده از بیمارستان، اظهارکرد: این طرح در بیمارستان مسیح دانشوری در حال اجر است.

وی با بیان این که ممکن است برای برخی بیماران حتی پس از مرخص شدن از بیمارستان نیز مشکلاتی پیش بیاید، از پیگیری وضعیت بیماران با روش‌های مختلف توسط بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.

فدایی با اشاره به روش‌های مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا پس از ترخیص از بیمارستان، ادامه داد: طبق اطلاعاتی که بیماران طی تماس‌ها و پیگیری‌هایی که انجام می‌شود به کارشناسان می‌دهند، تصمیم گیری‌های بعدی برای ارجاع مبتلایان و ادامه روند درمان اتخاذ می‌شود. ارسال پیامک به بیماران مرخص شده و طراحی اپلیکیشن های رایگان توسط این مرکز صورت گرفته و توسط این راه‌های ارتباطی وضعیت بیماران به لحاظ تشدید علائمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه بررسی می‌شود و طبق پاسخ‌هایی که بیماران می‌دهند پیگیری‌های بعدی نیز انجام می‌شود.

رییس مرکز تحقیقات از راه دور بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، افزود: به طور کلی هر فردی که با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان مسیح دانشوری مراجعه می‌کند و یا بستری می‌شود توسط راه‌های ارتباطی مختلف با این مرکز در ارتباط خواهد بود.

بهر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، پیشتر نیز بیمارستان مسیح دانشوری اقدام به تدوین دفترچه‌ای به نام «راهنمای بیماران کرونا پس از ترخیص» کرد که در این دفترچه به نکات کلی بهداشتی، توصیه‌هایی برای شستن لباس‌ها، توصیه‌های لازم جهت شستشوی میوه و سبزی، نکاتی پیرامون استفاده از ماسک و دستکش، نحوه صحیح شستن دست‌ها و نکات مرتبط با داروهای تجویز شده اشاره شده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ