برطرف شدن مشکل تعدد کارت‌های مشتریان بانکی

۲۹فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

مدیر عامل بانک ملی خبر داد: طرح رعد ملی در سال جاری به دستگاه‌های خودپرداز (ATM) تسری پیدا می‌کند و مشکل تعدد کارت‌های در اختیار مشتریان مرتفع می‌شود.

فرشاد حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که طرح حذف کارت‌های بانکی برای اولین بار توسط بانک ملی ایران عملیاتی شد افزود: ضمن اینکه صاحبان کارت‌های بانکی همچنان می‌توانند به طور موازی از کارت‌های بانکی نیز استفاده کرد.

وی ادامه داد: در این طرح بدون استفاده از کارت می‌توان از خدمات پایانه‌های فروش (POS) و خرید کالا و خدمات، دریافت صورت‌حساب، انتقال وجه، خرید شارژ تلفن همراه، دریافت موجودی و غیره استفاده کرد.

حیدری گفت: رعد ملی خدمتی نوین در راستای توسعه و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک است که بعضی خدمات بانکی را بدون نیاز به هرگونه نرم افزار و سخت‌افزار خاصی در بستر تلفن همراه فراهم می‌کند.

وی با اشاره به قابلیت تولید رمز یکبار مصرف توسط سامانه رعد ملی خاطرنشان کرد: سامانه رعد ملی جایگزینی برای دستگاه‌های توکن برای تولیدOTP است که در سیستم بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران (سبا) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در طرح رعد ملی دارندگان پایانه‌های فروش (pos) بانک ملی ایران نیز می‌توانند با اعلام شماره پایانه خود به دارندگان کارت‌های بانک ملی ایران امکان پرداخت وجه را از طریق گوشی‌های همراه بدون استفاده از کارت فراهم کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ