برنامه‌های ماه رمضان مراکز فرهنگی هنری

جام جم آنلاین: برنامه های فرهنگی هنری ماه مبارک رمضان در قالب ویژه برنامه‌های برآستان جانان ، کاروان استقبال از این ماه، سحرخیزان کوچک ویژه روزه اولی ها، جشنواره نان و خرما و یازدهمین دوره تجلیل از پیشکسوتان و خادمان قرآن شهر تهران با عنوان عمری با قرآن برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمد علی قندهاری نیا به حرکت کاروان های استقبال از ماه مبارک رمضان در تاریخ ۲۹ تا ۳۱ تیر ماه در سطح تهران و در خیابان های مرکزی شهر اشاره کرد و گفت: این اقدام انجام می شود تا فضای معنوی پایتخت برای ورود به ماه خداوند مهیا شود.

وی به آغاز ویژه برنامه های «بر آستان جانان» در ۲۲ بوستان پایتخت از ابتدای ماه رمضان اشاره کرد و اظهارداشت: این برنامه ها به مدت ۱۷ شب در دو بخش قبل و بعد از اذان مغرب و در دو قالب برنامه صحنه ای و غرفه ای برگزار می شود. این برنامه ها طوری طراحی شده اند که تمام اعضای خانواده بتوانند از آن بهره برداری کنند. در واقع ویژه برنامه «بر آستان جانان» فرصتی معنوی برای گذران اوقات فراغت خانواده در ماه مبارک رمضان است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه برنامه کودک، اجرای سرود، معرفی مستبصرین (افرادی که تازه به دین اسلام مشرف شده اند) نمایش بچه های شهر رمضان و تولید و اجرای ترانه با صدای «روزبه نعمت اللهی» را از جمله برنامه های بخش صحنه ای عنوان کرد و افزود: این برنامه ها با هماهنگی های انجام شده به صورت گردشی در مناطق ۲۲ گانه تهران در قالب ویژه برنامه «بر آستان جانان» برگزار می شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این برنامه ها بخش های مختلفی مثل ترتیل روزانه، تلاوت مجلسی، اجرای گروه های فرهنگی و هنری و کارشناس مذهبی و… در قالب برنامه برآستان جانان اجرا می شود.

برپایی غرفه های فرهنگی هنری در برنامه بر آستان جانان

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران غرفه های کتاب، نجوم، مسابقات مکتوب و غرفه «کتاب من» ویژه کودکان را از جمله غرفه های فعال در برنامه «بر آستان جانان» اعلام کرد و گفت: در غرفه کتاب هزار عنوان کتاب عرضه خواهد شد. در غرفه مسابقات مکتوب، علاوه بر مسابقه جدول قرآنی و مسابقه کتابخوانی رازهای آسمانی، مسابقه کوچکترین جدول متقاطع ۹ حرفی با موضوع فضایل اخلاقی هر روز برگزار می شود و از برگزیدگان این مسابقه تجلیل خواهد شد.

قندهاری نیا غرفه های اصلاح نماز، پیام های قرآنی، پیک نور، مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی، جمع آوری کمک های مردمی، اجرای نمایش عروسکی، سرگرمی و بازی های کودکان، نقاشی های قرآنی، زندگی به سبک قرآن، غرفه های هنری با موضوعات خطاطی، منبت کاری، معرق، نقاشی و کاریکاتور، غرفه هنرهای جمعی و غرفه کتابت قرآن را از دیگر غرفه های فعال در ویژه برنامه برآستان جانان در مناطق مختلف اعلام کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به طیف گسترده مخاطبان این برنامه ها اعم از جوانان، نوجوانان و کودکان و سلایق متفاوتی که از این برنامه استفاده می کنند، برنامه ریزی های انجام شده به گونه ای صورت گرفته است که خدمات ارائه شده تنوع و گستردگی لازم را داشته باشند.

تجلیل از پیشکسوتان قرآنی و جشن روزه اولی ها

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تولید و توزیع بسته های افطاری به صورت منطقه ای و با توجه به امکانات و ظرفیت های هر منطقه اشاره کرد و گفت: تولید کالاهای فرهنگی، اقدامات ویژه عید سعید فطر و برگزاری یازدهمین دوره تجلیل از پیشکسوتان و خادمان قرآنی شهر تهران همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان در سال جاری است.

وی همچنین به اجرای ویژه برنامه سحرخیزان کوچک برای دخترهای ۹ ساله و پسرهای ۱۵ ساله در قالب ویژه برنامه های کودک و نوجوان برآستان جانان اشاره کرد واظهارداشت: جشنواره نان و خرما در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود و طی آن ضمن ارائه انواع خرماهای استان های مختلف کشور و انواع نان های محلی، صنعتی و سنتی، کتب مرتبط با سلامت و تغذیه عرضه خواهد شد.

پخش ویژه برنامه تلویزیونی برآستان جانان از شبکه تهران

قندهاری نیا از پخش ویژه برنامه تلویزیونی افطار «برآستان جانان» از شبکه پنج سیما خبر داد و گفت: توجه به فضیلت اخلاقی صبر و حلم رویکرد اصلی برنامه های فرهنگی و هنری سال جاری است. این برنامه ها با هدف ایجاد فضای شادابی و نشاط معنوی با تأکید بر مبارک بودن این ماه، ایجاد یک جریان فرهنگی در شهر، فراهم آوردن زمینه های گسترش فضایل اخلاقی برگزار می شود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با زمان و مکان برگزاری ویژه برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان می توانند با سامانه تلفن گویای ۱۸۳۷ تماس بگیرند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *