برنامه‌های روز دوم پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت اعلام شد

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

در دومین روز از پنجمین جشنواره مقاومت، علاوه بر پیگیری اجراهای بخش رقابتی در سه بخش سنتی، آواز جمعی و پاپ و بخش جنبی، اجرای غلام کویتی‌پور و حامد زمانی هم از بخش‌های ویژه این جشنواره است.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره موسیقی مقاومت، رونمایی آلبوم موسیقی »بدرقه« کاری از مهدی عباسی آغازگر برنامه‌های روز دوم پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت است. این آلبوم ساعت ۱۷ در گالری سازه راس رونمایی خواهد شد.

ساعت ۱۸ اتوبوس استیج سفیر به همت خانه سرود انقلاب اسلامی در پارک ملت تهران سرودهایی با مضمون دفاع مقدس، شهدا، انقلاب و بیداری اسلامی اجرا می‌کند.

سالن شماره پنج مرکز همایش‌های برج میلاد نیز در ساعت ۳۰/۱۸ گروه آوازی اداک به سرپرستی محسن بافنده و آرپژ به سرپرستی محمدرضا عطریان در بخش رقابتی آواز جمعی و گروه سروهای امید به سرپرستی یونس غلامزاده‌علم و آوای کرمانشاه در بخش موسیقی کلاسیک ایرانی به اجرای برنامه می‌پردازند. بخش رقابتی آواز جمعی در سالن شماره ۵ و بخش موسیقی کلاسیک ایرانی در سالن شماره ۴ اجرا می‌شود.

سالن شماره ۲ مرکز همایش‌های برج میلاد نیز نشست پژوهشی موسیقی دفاع مقدس را با حضور پیروز ارجمند مدیرکل مرکز موسیقی حوزه هنری میزبانی خواهد کرد.

در فضای باز مقابل مرکز همایش‌های برج میلاد، جنگ آوای افلاکیان با اجرای ارکستر نیروی هوایی آجا در ساعت ۲۰ آغاز به کار می‌کند. ارکستر فرماندهی انتظامی استان البرز نیز در ادامه این برنامه اجرا خواهد شد.

اما بخش رقابتی موسیقی پاپ نیز با اجرای گروه کاوه آفاق به سرپرستی سیدکاوه آفاق و آویژه هنر به سرپرستی مهدی میرزاباقریان در فضای باز برگزار می‌شود.

غلامعلی کویتی‌پور از مداحان سرشناس دوران دفاع مقدس نیز به صورت زنده و برای اولین بار در این محل به اجرای برنامه می‌پردازد و همچنین از خاطرات دوران دفاع مقدس با مخاطبان سخن خواهد بود. حامد زمانی نیز در ادامه جنگ آوای افلاکیان به اجرای کنسرت پاپ می‌پردازد.

سالن اصلی برج میلاد نیز در روز دوم جشنواره موسیقی مقاومت برنامه‌ای اجرا نخواهد کرد.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی مقاومت با حضور گروه‌های داخلی و خارجی، در سبک‌های مختلف موسیقایی از روز ۲۳ تا ۲۶ مردادماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهٔ جشنواره موسیقی مقاومت به آدرس defencemusic.ir مراجعه کنند.

پایان پیام/۴۶
 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *