برنامه‌های کنگره دو روزه فیفا از زبان کفاشیان

۱۱خردادماه،

علی کفاشیان از برنامه‌های کنگره دو روزه فیفا در موریس گزارش داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس فدراسیون فوتبال در‌این‌باره گفت: روز اصلی این نشست که روز دوم بود، به مدت ۱۰ ساعت در جلسات حضور داشتیم. کنگره فیفا با حضور اکثریت ۲۰۸ نفری کشورهای عضو آغاز شد که در ابتدای این نشست، دستورجلسه قبلی کنگره فیفا که در مجارستان بود، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. در ادامه نشست گزارشی از فعالیت‌های فیفا در سال ۲۰۱۲ که در خصوص برگزاری مسابقات جهانی، آموزش و توسعه و همچنین گزارشی از روند آماده سازی کشور برزیل برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ ارائه شد.

علی کفاشیان به گزارش مالی فیفا اشاره کرد و گفت: در سال قبل درآمد فیفا یک میلیارد و صد و شصت و شش میلیون دلار و میزان هزینه ها نیز یک میلیارد و هفتاد میلیون دلار بود که صرف برگزاری مسابقات، دوره های آموزشی، برنامه های توسعه‌ای، هزینه‌های اداری و مسایل پزشکی شد و این گزارش هم توسط کنگره مورد تایید قرار گرفت.

از دیگر برنامه هایی که رئیس فدراسیون به آن اشاره کرد، بررسی موضوع تبعیض نژادی بود. رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: تاکید بلاتر و اعضای کنگره بر مبازه بر علیه تبعیض نژادی در فوتبال بود و قرار شد تا فیفا مطابق با برنامه ای مدون، این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و کلیه مسایل مربوط به آن را زیر نظر بگیرد.

وی در ادامه افزود: در ادامه کنگره، کمیته های مختلف برنامه های خود را ارائه کردند که می توان به طرح کمیته داوران فیفا در خصوص توسعه مسایل داوری و کنترل الکترونیکی مسابقات، گزارش کمیته پزشکی در خصوص مسایل کنترل دوپینگ و پیشگیری از آسیب دیدگی بازیکنان و گزارش کمیته توسعه در خصوص فوتبال پایه در کشورهای مختلف و طرح و برنامه های آنها اشاره کرد.

رئیس فدراسیون در ادامه به انتخاب اعضای کمیته های حقوقی فیفا اشاره کرد و گفت: اعضای سه کمیته اخلاق، استیناف و انضباطی با پیشنهاد هیات رئیسه و موافقت اعضا در این نشست انتخاب شدند. در این کنگره ۲۰ نفر عضو کمیته انضباطی که ریاست آن بر عهده یک سوئیسی است و ۱۴ عضو کمیته استیناف که رئیس آن از جزیره برموداست، انتخاب شدند و در پایان این اعضای کمیته اخلاق بودند که در دو بخش جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری و صدور رای، معرفی و رای گیری برای آنها انجام شد. ریاست این کمیته بر عهده یک آمریکایی است.

کفاشیان در ادامه افزود: برای انتخاب عضو خانم هیات رئیسه فیفا هم در این نشست رای گیری شد که نامزدهای آن از کشور های استرالیا و بروندی بودند و پس از رای گیری، رئیس فدراسیون فوتبال بروندی که یک خانم است انتخاب شد و در ادامه کنگره فیفا، پیشنهاد اعمال تغییرات اساسنامه داده شد که قراراست تا این تغییرات مشخص و در کنگره آتی برای تصویب ارائه شود.

رئیس فدراسیون در پایان از نشست مشترکش با بلاتر، رئیس فیفا خبر داد و گفت: در این نشست در خصوص راهکارهای مختلف برای انتقال پول ایران بحث و تبادل نظر شد و در نهایت یک راه حل مناسب برای این کار در نظر گرفته شد و از سوی دیگر از بلاتر خواستیم به جای تیر ماه در آبان سال آینده و در زمان برگزار دومین همایش علم و فوتبال به ایران بیاید که وی نیز پذیرفت که در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی در امارات به ایران بیاید.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *