برنامه تعیین شده درازمدت از سوی پزشک تنها روش موثر لاغری

۳۰م دیماه ،

تنها روش موثر و درست لاغری برنامه تعیین شده درازمدت از سوی پزشک است.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه با بیان این مطلب گفت: تب لاغری، امروزه در جامعه فراگیر شده و همه دربارهٔ آن صحبت می‌کنند واقعیت آن است که لاغرشدن و لاغری یک فرآیند درازمدت است.

وی با بیان این که شرایط باید برای لاغرشدن مهیا باشد و این شرایط مستلزم برنامه‌ریزی قبلی است، افزود: بهترین شیوه استاندارد که همه باید به یاد داشته باشند، این است که طی یک ماه سه تا چهار کیلوگرم لاغر شوند. اگر بپذیریم که نباید بیش از سه تا چهار کیلوگرم در ماه لاغر شویم، دیگر بی‌تاب نمی‌شویم و می‌دانیم که پروسه‌ای بلندمدت را باید پشت سر بگذاریم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: برای لاغرشدن نیازمند مشورت با یک مشاور متخصص هستیم رژیم هر شخص با اشخاص دیگر متفاوت است، بخصوص آن که اینترنت منبع معتبری برای تهیه یک رژیم غذایی نیست.

وی یادآور شد: پزشک بر اساس عادات غذایی و شرایط جسمانی هر فرد و با توجه به اندازه قد او نوع و نحوه رژیم را تعیین می‌کند اگر به طور مثال قد شخصی ۱۶۵ سانتی‌متر باشد و۷۰ کیلوگرم وزن داشته باشد، ده کیلو اضافه‌وزن او باید طی سه ماه کم شود.

دکتر کیمیاگر با تأکید بر این که برای لاغرشدن راه میانبری وجود ندارد، گفت: برای کم‌کردن وزن باید وقت بگذارید. یعنی برای لاغرشدن حذف هیچ وعده غذایی صحیح نیست و نتیجه‌ای مثبت از آن نمی‌توان گرفت راه لاغری از عطاری، قرص و پودرهایی که تبلیغ می‌شود، نمی‌گذرد./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *