برنامه های پلیس برای بازگشایی مدارس

جام جم آنلاین: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با اعلام جزئیات برنامه های پلیس برای ابتدای مهرماه گفت: امسال برای نخستین بار از اتوبوس و مینی بوس به عنوان سرویس مدرسه استفاده می شود.

سردار حسین رحیمی گفت: نیروهای پلیس راهور از ابتدای مهر ماه در آماده باش صد درصد هستند و با توجه به بازگشایی بیش از هزار مدرسه و دانشگاه و تردد میلیونی دانش آموزان، ترافیک به شدت افزایش یافته و پیش بینی می کنیم ترافیک روزهای ابتدایی مهر ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به افزایش ترافیک، برنامه ویژه ای را برای سرویس مدارس در نظر گرفته ایم. بخش زیادی از ترافیک مقابل مدارس بوجود می آید که برنامه ای را برای جلوگیری از توقف های حاشیه ای و رفع گره های ترافیکی در نظر گرفته ایم.

رییس پلیس راهور با بیان اینکه صبح فردا از برچسب جدید خودروهای سرویس مدرسه رونمایی می شود، تاکید کرد: امسال خط قرمز پلیس در سرویس مدارس، معاینه فنی است و در صورتی که ایمنی خودروها احراز نشود برچسب خودرو به آنها تعلق نمی گیرد.

به گفته سردار رحیمی، امسال برای نخستین بار از مینی بوس و اتوبوس هایی که معاینه فنی و شرایط لازم را داشته باشند به عنوان سرویس مدارس استفاده می شود.

وی افزود: سازمان تاکسیرانی با توجه به وجود شرکت های خصوصی تحت نظر اعلام کرده است که تمام خودروهای مورد نیاز سرویس مدارس را تامین می کند البته اگر خودروی شخصی بتواند شرا یط لازم را به دست آورد می تواند به عنوان سرویس مدرسه به فعالیت بپردازد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با اعلام اینکه طرح تشدید کنترل محدوده طرح زوج و فرد از ابتدای مهرماه اجرا می شود، اظهارداشت: خودروهای دارای برچسب سرویس مدرسه می توانند در محدوده زوج و فرد تردد کنند. (مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ