برندهای جدید سیگار روانه بازار می‌شوند!

گردآوری شده توسط گروه وبگردی ممتاز نیوز:

برخی با استفاده از نیاز بازار تصاویر پوتین را پاک و طرح ریه را بر روی پاکات سیگار چاپ و آن را با قیمت گزافی می فروشند، هزینه تغییر تصاویر برای هر پاکت سیگار ۵۰ تومان است که پس از تغییر تصویر، سود جویان برای هر پاکت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان سود می برند.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، به نقل از مهر مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: در راستای تامین نیاز بازار مصرف، برندهای جدید شرکت وارد بازار خواهند شد.

معصوم نجفیان با تاکید بر اینکه تولید نکردن و روی آوری به واردات سیگار و یا قاچاق آن به داخل کشور، ابزار مناسبی برای رسیدن به کاهش مصرف نیست و فقط اشتغال بیش از ۷۰ هزار نفر در صنعت دخانیات را از بین خواهد برد گفت: تلاش تمام مدیران شرکت دخانیات تولید در راستای صادرات است؛ اما باید با توجه به وظایف تعریف شده؛ برای این صنعت نیاز داخل نیز تامین شود. بر این اساس، هر گونه کوتاهی و تاخیر در تولید و تامین نیاز داخل از سوی شرکت باعث جایگزینی سیگار قاچاق به جای محصولات دخانی تولید داخل خواهد شد.

مدیرعامل دخانیات با هشدار نسبت به رشد چشمگیر سیگار قاچاق در بازار و توصیه به عدم مصرف آن از سوی مصرف کنندگان، افزود: بر اساس گزارشات ادارات استانی دخانیات سراسر کشور و همچنین تهران روند سیگارهای قاچاق بسیار چشمگیر بوده و این امر از نظر اقتصادی و هم سلامتی بسیار مخرب و خطر ناک است.

وی تصریح کرد: مصرف هر نوع سیگار زیان آور است؛ اما بر اساس اعلام مرکز آزمایش و کنترل شرکت دخانیات سیگارهای قاچاق که به صورت زیر پله ای و در سوله های مرزی تولید می شود در کنار تمام مضرات، مصرف کننده را با بیماریهای پوستی خطرناکی نیز روبرو می سازد .

نجفیان در مورد تصاویر بهداشتی بر روی پاکات سیگار و اختلاف قیمت این محصولات در بازار گفت: شرکت دخانیات باید تصاویر مندرج بر پاکات سیگار را مرتب تغییر دهد که این امر سبب رانت و سود کلان برای دلالان سیگار شده است؛ به نحوی که سیگار طرح ریه از پاکات دارای طرح پوتین گرانتر است. این در حالی است که محصول یکی است دارای مواد اولیه مشترک و از یک خط تولید وارد بازار می شوند.

وی اظهار داشت: برخی با استفاده از نیاز بازار تصاویر پوتین را پاک و طرح ریه را بر روی پاکات سیگار چاپ و آن را با قیمت گزافی می فروشند، هزینه تغییر تصاویر برای هر پاکت سیگار ۵۰ تومان است که پس از تغییر تصویر، سود جویان برای هر پاکت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان سود می برند.

مدیرعامل دخانیات با بیان اینکه قیمت‌های محصولات تولیدی این شرکت تغییری نخواهد داشت، تاکید کرد: با تنوع محصولات درصدد تامین نیاز داخل هستیم؛ البته برخی از برندهای جدید قطعا به بازارهای هدف صادر خواهند شد؛ زیرا با صادرات می توانیم سبب اشتغالزایی، توسعه پایدار، رونق تولید، ایجاد ارزش افزوده، ارزآوری و ارتقای کیفیت کالاهای تولید شده باشیم .

وی تصریح کرد: پس از گذشت ۱۸ سال و با هزینه ۱۰ میلیون یورو و با همکاری کارشناسان فنی دخانیات کشور و کارشناسان آلمانی تنها دستگاه پرایمری توتون شرکت دخانیات در حال اورهال شدن است که این مسئله هم در بحث کیفیت و هم کمیت توتون تاثیرگذار است و از سوی دیگر باعث ارتقا کمی و کیفی محصول تولیدی می شود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *