برپایی راهپیمایی «آزادی .. کرامت .. دمکراسی» در منامه + تصاویر

نیروهای معارض بحرینی با برگزاری تظاهرات «آزادی..کرامت..دمکراسی» در منامه تاکید کردند که مردم بحرین هیچ‌گاه از مطالبات و خواسته‌های خود چشم پوشی نخواهند کرد و جایی برای زیر پا گذاشتن حقوق آنها از سوی نظام حاکم در این کشور نیست.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز، نیروهای ملی و دمکراتیک معارض بحرینی امروز جمعه تظاهراتی را تحت عنوان «آزادی .. کرامت .. دمکراسی» برگزار و طی آن تاکید کردند که مردم بحرین هیچ‌گاه از مطالبات و خواسته‌های خود چشم پوشی نخواهند کرد و جایی برای زیر پا گذاشتن حقوق بدیهی و اساسی بشری از سوی نظام حاکم نیست و در بدون تردید در این روند مردم منبع قدرت خواهند بود.

 

معارضان بحرینی در این تظاهرات با محکوم کردن اقدامات امنیتی رژیم حاکم، تاکید کردند که این اقدامات بیانگر ضعف و ناتوانی حکومت در قبال منطق و ملی‌گرایی مردم بحرین است و به این طریق نظام حاکم تلاش می‌کند، تا خواسته‌ها و مطالبات مردمی را دور بزند، خواسته‌ها و مطالباتی که از ۳ سال پیش تاکنون بر آنها پافشاری می‌کند و بر ایجاد تغییر و تحولات دمکراتیک در بحرین متمرکز است و تاکنون حکومت به تمام آنها بی‌توجه بوده و به نظر نمی‌رسد که دیگر فرصتی برای تحقق و عمل به آنها از سوی حکومت وجود داشته باشد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با بیان اینکه مردم بحرین طی ۳ سال گذشته میزان صبر و تحمل و ایستادگی و مقاومت خود را به اثبات رساندند، تاکید کردند که در این تردید وجود ندارد که تمام گزینه‌ها و راهکارهای امنیتی در برابر ایستادگی و مقاومت مردم بحرین جز شکست و ناکامی راه به جایی نخواهد برد و مردم بحرین با اراده‌ای که در اختیار دارند، توان تحقق خواسته‌ها و مطالبات خود را به خواست خدا به زودی خواهند داشت.

 

بیانیه منتشره در پایان این تظاهرات بر دستیابی مردم بحرین به سه گزینه «آزادی .. کرامت .. دمکراسی» که این تظاهرات با این عنوان و با این شعار برگزار شد، تاکید کرد.

همچنین این بیانیه تاکید کرده است که تنها راه حل بحران بحرین راه حل سیاسی و تحقق سه خواسته فوق الذکر است و راهکارهای امنیتی و اداره دیکتاتور مآبانه کشور هیچ‌گاه در قبال مردم بحرین راه به جایی نخواهند برد و جز فساد و خرابی و نابودی و سرقت اموال مردم و بیت رهاوردی برای بحرین نخواهد داشت.

 

این بیانیه تاکید کرده است که سقف مطالبات ذکر شده در «وثیقه منامه» سقفی منطقی و موزون است و هرگونه راه حلی که حقوق شهروندان بحرینی را نادیده بگیرد، مردود است.

 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *