برگزاری دومین جشنواره فیلم‌های ایرانی در پراگ

۱۱م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرآنلاین، امیر نادری، عباس کیارستمی، بهرام بیضایی، ناصر تقوایی و ابراهیم فروزش از جمله سینماگرانی می باشند که آثارشان در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

این جشنواره غیررقابتی که اولین جشنواره فیلم‌های ایرانی در کشور چک است، برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود.

امسال با اختصاص یک شب به سینمای افغان و در نظر گرفتن بخش ویژه ای برای انمیشن های موفق ایرانی، انتظار می‌رود این جشنواره با استقبال بیشتری روبرو شود. نمایش فیلم‌های غیر ایرانی که با سینمای ایران پیوند خورده‌اند از دیگر  بخش‌هایی است که برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

در بخش فیلم‌های بلند داستانی و مستند، «خانه دوست کجاست» و «مشق شب» عباس کیارستمی، «دونده» امیر نادری، «کلید» ابراهیم فروزش، «باشو غریبه کوچک» بهرام بیضایی و «تینار» مهدی منیری و در بخش کوتاه فیلم‌های «رهایی» ناصر تقوایی»، «زنگ تفریح» کیارستمی، «مادر» لیلا میرهادی، «هفت‌تیرهای چوبی» شاپور غریب) و… روی پرده می‌روند.
 

زن در سینمای ایران، بهانه برگزاری این جشنواره در سال قبل بود که با نمایش فیلم موفق «جدایی نادر از سیمین» آغاز شد. این فیلمِ که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را هم از آن خود کرد، اکران عمومی خود در پراگ را با نمایش در جشنواره فیلم های ایرانی آغاز کرد.
 

نمایش آثاری از رخشان بنی اعتماد، نیکی کریمی، شالیزه عارف پور، کامبوزیا پرتوی، رضا میرکریمی و عباس کیارستمی در سال قبل سبب شد تا ۲۷۰۰ تماشاگر در چهار شب به تماشای سینمای ایران بنشینند.
 

شرکت فیلمسازی توکادا بانی اصلی  برگزاری این جشنواره است.
 

۵۸۵۸

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ