برگزاری همایش تخصصی ارگونومی در صنایع خودروسازی

سیبنا: شرکت پارس خودرو با کیفیت ترین خودروساز کشور میزبان نخستین سمینار تخصصی ارگونومی در صنایع خودروسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران اولین سمینار تخصصی ارگونومی در صنایع خودروسازی با هدف بهره گیری شرکت های خودروساز از فعالیت های ارگونومی یکدیگر و انتقال تجربیات در جهت حفظ و صیانت از ثروت های انسانی با حضور مدیران ایمنی و بهداشت کار شرکت های سایپا، ایران خودرو، سایپا پرس، سایپا کاشان، سایپا دیزل، مگا موتور، زامیاد، بهمن موتور، ایران خودرو خراسان و مدیران ارشد شرکت پارس خودرو برگزار شد.

در این سمینار مهندس مدنی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا طی پیامی اهمیت موضوع ارگونومی در صنایع خودروسازی در سطح دنیا را یادآور شد و دقت در طراحی، اجرا و تغییرات ایستگاه های کاری را جهت تسهیل فعالیت های نیروی انسانی در صنعت خودروسازی ضروری دانست.

مهندس مدنی داشتن نیروی انسانی خلاق، سالم و توانا جهت تولید محصولات در خور شان مردم ایران را جزء باور های خود دانست و هدف از برگزاری این سمینار را نهادینه شدن فرهنگ ارگونومی و افزایش سلامت و نشاط کارکنان و مرتفع شدن بسیاری از مشکلات موجود در خطوط تولید بیان کرد.

در ادامه مهندس احمدوند مدیر ایمنی و بهداشت کار شرکت پارس خودرو و دبیر اجرایی این سمینار با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری نیروی انسانی در صنایع افزود: از سه دیدگاه اخلاقی و انسانی، قوانین و مقررات وضع شده و نگاه به توسعه پایدار، نگهداشت سلامت افراد بسیار حائز اهمیت است و انسان به عنوان محور و مبنا و سرمایه اصلی تحقق توسعه پایدار است.

وی با اشاره به این نکته که باید با برگزاری جلسات تخصصی و سمینارهای سالانه به حل مشکلات ارگونومی در بین شرکت های خودروساز سرعت بخشید، تاکید کرد: هدف از برگزاری این سمینار علمی و تخصصی ارائه دستاوردهای ارگونومی در بین شرکت های خودروساز، ایجاد زبان مشترک در زمینه های ارزیابی و شناسایی مداخلات ارگونومیکی و حرکت به سمت تامین، افزایش و ارتقای سلامت و کیفیت کار و زندگی ثروت های انسانی است.

در این سمینار که با حضور اساتید دانشگاه های شهید بهشتی و تهران برگزار شد، دستاوردهای به دست آمده در سایر شرکت های خودروسازی در حوزه ارگونومی ارائه و بررسی شد و در پایان از مدیران و کارگران برتر شرکت پارس خودرو در حوزه ایمنی و ارگونومی تقدیر به عمل آمد.


آخرین اخبار

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.