برگزاری همایش ملی کله‎باد در جهاد دانشگاهی لرستان

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد لرستان از برگزاری همایش ملی کله‎باد در۳۰ مهر ماه در دانشگاه لرستان خبر داد.

رامین جانی‎پور در گفت‎وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اعلام این خبر افزود: با پایان یافتن مهلت تعیین شده، ۱۶۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه همایش ملی کله‎باد ارسال شد.

وی بیان کرد: پس از داوری مقالات ارسال شده به دبیرخانه، ۱۴ مقاله در بخش سخنرانی و ۲۰ مقاله در بخش پوستر پذیرفته شده است.

این معاون جهاد دانشگاهی اضافه کرد: این همایش ملی در ۱۰ محور از جمله نقش ادبیات بومی در اتحاد و وحدت جامعه، نقش ادبیات در بازیابی هویت مردم لرستان، بررسی علل گریز از زبان قومی در لرستان، نقش ادبیات بومی لرستان در غنای فرهنگی ایران، ادبیات مقاومت در لرستان، ادبیات فولکولوریک و نقش آن در فرهنگ لرستان و… برگزار می‎شود.

جانی‎پور با بیان اینکه این همایش ۳۰ مهرماه در دانشگاه لرستان برگزار خواهد شد، گفت: کله‎باد با همکاری گروه ادبیات دانشگاه لرستان و آزاد خرم‎آباد، اولین بار به صورت ملی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولین دوره همایش کله‎باد به صورت منطقه‎ای و در سال ۹۰ برگزار ‎شد، تصریح کرد: در حاشیه این همایش و با همکاری ناشران استان، نمایشگاهی از کتب و تألیفات فرهنگ و ادب لرستان دایر می‎شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد لرستان در پایان گفت: امسال ضمن تقدیر از مقالات برگزیده، از یک ناشر و یک مؤلف برتر لرستان در زمینه فرهنگ و ادب نیز تجلیل خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ