بزرگترین تاسیسات نفت خلیج فارس در خارگ راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، نادر رحیمی واحدی درباره جزئیات ساخت این مجتمع جدید فرآورش نفت در خارگ، گفت: با ساخت این تاسیسات جدید فرآورشی، نفت تولیدی از میدان های دورود ۱ و ۲، ابوذر و فروزان به این تاسیسات جدید منتقل و بر اساس استانداردهای روز جهان فرآورش می شود.

مجری طرح تاسیسات جدید ۲۰۰ هزار بشکه‌ای خارگ در شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه تاسیسات فرآورش نفت خام سه میدان یاد شده در سال‌های گذشته راه اندازی شده است، تصریح کرد: هم اکنون تاسیسات فرآورش میدان‌های فروزان، ابوذر و دورود ۱ و ۲ جداگانه است که با توجه به قدمت تاسیسات فرآورشی آنها، تاسیسات ۲۰۰ هزار بشکه‌ای جدید جایگزین تاسیسات قدیمی می شود.

به گفته این مقام مسئول ظرفیت تاسیسات فرآورشی جدید بر اساس برنامه تولید میدان‌های منطقه خارگ طراحی شده و پروژه های نگهداشت و جلوگیری از کاهش تولید نفت در این میدان ها در حال اجراست.

وی با اعلام اینکه تفاهم نامه طرح تاسیسات جدید ۲۰۰ هزار بشکه ای جزیره خارگ میان شرکت نفت فلات قاره و کنسرسیومی متشکل از پیمانکاران داخلی بسته شده است، سرمایه مورد نیاز برای ساخت این تاسیسات جدید فرآورشی را حدود ۴۰۰ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: شرح کار این پروژه تهیه شده است که پس از تایید شرکت ملی نفت، قرارداد آن امضا می شود.

مجری طرح تاسیسات جدید ۲۰۰ هزار بشکه ای جزیره خارگ، فرآورش نفت بر اساس استانداردهای روزآمد جهان را از ویژگی‌های مهم ساخت این تاسیسات عنوان کرد و گفت: با ساخت این تاسیسات جدید فرآورشی، نفت تولیدی منطقه خارگ از نظر میزان سولفید هیدروژن (H2S) و نمک بر اساس استانداردهای بین المللی فرآورش می شود که این مهم، افزایش قیمت نفت صادراتی را در پی دارد.

به گفته رحیمی واحدی، با ساخت تاسیسات جدید فرآورش نفت خام در مدت سه سال، تاسیسات قدیمی جمع آوری که حدود سه دهه از ساخت آنها می گذرد، از رده خارج می شود.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ