بزرگترین حمله سایبری تاریخ سبب افت جهانی سرعت اینترنت شد

۸فروردین ۱۳،

internet user.jpg

اختلاف میان یک گروه ضدبدافزار و یک شرکت بزرگ اینترنتی سبب افت سرعت اینترنت در سراسر جهان شده و کارشناسان این امر را بزرگترین حمله سایبری در تاریخ توصیف می‌کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، خدمات اینترنت در سراسر جهان دچار اختلال شده است و میلیون‌ها کاربر در زمان ملاحظه صفحات وب‌سایت‌ها با تاخیری بیش از حد معمول مواجه شده‌اند.
 
کارشناسان اکنون نگران این امر می باشند که اختلال فوق سبب کاهش سرعت سامانه‌های ایمیلی و بانکداری در سراسر جهان شود.
 
بر اساس این گزارش این اختلال زمانی رخ داد که «اسپم‌هاوس» که گروهی است که علیه بدافزارهای اینترنتی فعالیت می‌کند شرکت هلندی «سایبر بانکر» را در لیست سیاه خود قرار داد.
 
اسپم‌هاوس که مقر آن در لندن و ژنو قرار دارد از این لیست‌ سیاه برای فیلتر کردن پیام‌های ناخواسته از ایمیل‌ها استفاده می‌کند.
 
سایبر بانکر یک شرکت خدمات دهنده اینترنت است که اعلام کرده به هر گونه وب‌سایت به جز پایگاه اینترنتی‌های مرتبط با تروریسم یا هرزه نگاری خدمات ارائه می‌کند.
 
یکی از سخنگویان شرکت اسپم‌هاوس به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: پس از اینکه اسپم‌هاوس، شرکت سایبر بانکر را در لیست سیاه قرار داد با اختلال غیرمنتظره محدودیت سرویس مواجه شد. این اختلال زمانی ایجاد می‌شود که حجم بسیاری از درخواست برای گشودن یک پایگاه اینترنتی به سرور مربوطه مخابره می‌شود که در نتیجه آن سرعت دسترسی پایین آمده یا غیرممکن خواهد شد.
 
تصور می‌شود حمله سایبری در این مورد به سرورهای اسپم‌هاوس که در هر ثانیه حجم بسیار بالایی از اطلاعات را رد و بدل می‌کند، صورت گرفته باشد.
 
بر همین اساس پروفسور «آلن وودوارد» کارشناس حملات سایبری در دانشگاه «سوری» به شبکه بی بی سی گفت که تاثیر این حمله سبب شده تا خدمات اینترنت در سطح جهان افت سرعت پیدا کند.
 
از سوی دیگر «اسوین اولاف کامفیوس» که گفته می‌شود یکی از سخنگویان شرکت سایبر بانکر است به بی بی سی اعلام کرد بر این باور است اسپم‌هاوس از قدرتش سوءاستفاده می‌کند و نباید دربارهٔ محتویات اینترنت تصمیم گیری کند.
 
بر اساس دیگر گزارش‌ها پنج نیروی سایبری در حال تحقیق دربارهٔ این حملات می باشند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ