بزرگترین واردکنندگان کالای جهان کدامند؟

۰۵خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

آمریکا با ۲۳۳۵ میلیارد دلار واردات کالا بزرگترین واردکننده کالا در جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی لقب گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، براساس تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی تجارت سهم آمریکا از واردات کالای جهان در سال قبل میلادی به ۱۲٫۶ درصد رسید. واردات این کشور در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل از آن سه درصد رشد نشان داد.

همچنین چین با ۱۸۱۸ میلیارد دلار و آلمان با ۱۱۶۷ میلیارد دلار رده‌های دوم و سوم بزرگترین واردکنندگان کالای جهان را به خود اختصاص دادند. ژاپن، بریتانیا، فرانسه، هلند، هنگ‌کنگ، کره‌جنوبی و هند نیز رده‌های چهارم تا دهم بزرگترین واردکنندگان جهان را بدست آوردند.

در رده‌بندی سازمان جهانی تجارت فقط سه کشور آمریکا، چین و آلمان دارای وارداتی با ارزش بالاتر از ۱۰۰۰ میلیارد دلار می باشند. مجموع ارزش واردات کالای جهان در سال قبل به رقم ۱۸ هزار و ۵۶۵ میلیارد دلار رسید که ۸۲٫۳ درصد از این رقم معادل ۱۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد دلار مربوط به ۳۰ کشور بود.

در بین ۳۰ کشور اول واردکننده کالا در جهان بیشترین افت واردات در سال قبل مربوط به ایتالیا با ۱۳ و اسپانیا با ۱۲ درصد بوده است. بیشترین رشد واردات نیز به هنگ‌کنگ، تایلند و اندونزی با ۸ درصد اختصاص یافت.

در بین کشورهای منطقه خاورمیانه بزرگترین واردکنندگان کالا در سال ۲۰۱۲ به ترتیب ترکیه با ۲۳۷ میلیارد دلار، امارات با ۲۲۰ میلیارد دلار و عربستان با ۱۴۴ میلیارد دلار بودند. ایران در بین ۳۰ کشور اول واردکننده کالا در جهان در سال ۲۰۱۲ قرار نداشت.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ