بسته بندی، سیاستی که در کشاورزی ایرانی نیاز به تجدید نظر دارد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

طراحی برنامه ریزی کشاورزی در راستای کاهش فاصله محل بسته بندی تا تولید محصولات سبب کاهش ضایعات شده که این مهم تقویت زیرساختها را می‌طلبد.

الیاس ظهوری، کارشناس اقتصاد روستایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به اهمیت بسته بندی محصولات در توسعه تولید گفت: پیشرفتهای تکنولوژی در بسته بندی عاملی برای گسترش بازارهای فروش محصولات کشاورزی است.

وی گفت: آگاهی از مواد مصرفی به ویژه محصولات کشاورزی حق مصرف کننده است و بسته بندی صحیح همگان با تکنولوژی های روز سبب حفظ امنیت غذایی جامعه می شود.

این کارشناس با تاکید بر اینکه بسته بندی صحیح محصولات سبب کاهش هزینه های تولید می‌شود ادامه داد: بسته بندی صحیح حفظ محصول را به همراه دارد و با توجه به تجمیع محصولات در فضای زیاد و هزینه های تولید را کاهش می‌دهد.

ظهوری با بیان ویژگی های یک بسته بندی استاندارد اظهار داشت: جذابیت نام، طراحی زیبا تبلیغات و قیمت مناسب از ویژگی های یک بسته بندی اصولی است که توجه به آن سبب کاهش هزینه های نیروی انسانی شده و این امر مصرف کننده را ترغیب به خرید می‌کند.

ظهوری تصریح کرد: از آنجایی که بسته بندی فاکتور مهم در امر صادرات است عدم توجه به آن در تولیدات داخلی سبب ضعف صادرات این محصولات در فرای مرزها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طراحی برنامه‌ریزی کشاورزی در راستای کاهش فاصله محل بسته بندی تا تولید محصولات سبب کاهش ضایعات شده که این مهم تقویت زیرساختها را می‌طلبد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *