بسته تحریمی جدید نیوزیلند علیه روسیه

وزیر خارجه نیوزیلند اعلام کرد که مقامات این کشور تحریم‌هایی را علیه ۲۲ فرد روس و بلاروس و همچنین تعدادی از شرکت‌های مربوط به بخش نفت و گاز اعمال کرده‌اند.

بسته تحریمی جدید نیوزیلند علیه روسیه

به گزارش ممتاز نیوز، نانایا ماهوتا، وزیر امور خارجه نیوزیلند عنوان داشت که این کشور بسته تحریمی دیگری را علیه ۲۲ فرد روسی و بلاروسی به دلیل حمله مسکو به کی‌یف و حمایت بلاروس از این جنگ اعمال کرده است.

براساس بیانیه‌ای که توسط وزیر خارجه نیوزیلند منتشر شد، از جمله افراد تحریم‌شده می‌توان به «کاترینا تیخونووا» و «ماریا ورونتسوا» دختران ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، همسر و فرزندان دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، «الویرا نابیولینا» رئیس بانک مرکزی روسیه و همچنین همسر و پسر الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس اشاره کرد.

علاوه‌بر این افراد، برخی از تجار و کارآفرینان هم در فهرست افراد تحریم‌شده قرار گرفتند. همچنین، نیوزیلند تحریم‌هایی را هم علیه شرکت‌های روسی مربوط به حوزه نفت و گاز، آهن و حتی واحد حمل‌ونقل اعمال کرده است.

تاکنون، نیوزیلند تحریم‌هایی را علیه بیش از ۱۲۰۰ فرد روسی و بلاروسی اعمال کرده است. اوایل اکتبر ۲۰۲۲، دولت نیوزیلند محدودیت‌هایی را علیه ۵۱ الیگارش روس و ۲۴ مقام مورد حمایت این کشور در قلمروهای اوکراین که در سپتامبر سال جاری میلادی به روسیه ملحق شدند، وضع کرد. نیوزیلند همچنین صادرات مشروبات الکلی و غذاهای دریایی را به روسیه و واردات مشروبات الکلی و خاویار از روسیه را منع کرد. این اقدامات تحریمی همچنین نفت، گاز و تجهیزات تولیدی مرتبط با آن‌ها را هدف قرار داده است.

ولادیمیر پوتین در تاریخ ۲۴ فوریه حمله به اوکراین را با هدف “نازی زدایی” و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو آغاز کرد؛ حمله‌ای که روسیه خود آن را “عملیات ویژه نظامی” نامیده است و باعث شده که غرب واکنش‌های مختلفی نسبت به این مسئله نشان دهد و “شدیدترین تحریم‌ها” را علیه روسیه اعمال کند. از طرفی، روسیه هم در “اقداماتی تلافی‌جویانه” تحریم‌ها و ممنوعیت‌هایی را علیه ایالات متحده، کشورهای غربی و کشورهای اتحادیه اروپا اعمال کرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *