بشار اسد: هیچ ارتباطی با پ.ک.ک نداریم

رئیس‌جمهور سوریه با رد هرگونه همکاری این کشور با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) تاکید کرد که اتهام‌های وارده از سوی مقام‌های آنکارا در این خصوص به منظور مشروعیت بخشیدن به دخالت‌های ترکیه در سوریه است.

به گزارش ایسنا، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه خود با روزنامه ایدنلیک ترکیه که بخش دوم آن به تازگی منتشر شده تاکید کرد که دمشق هیچ همکاری و یا ارتباطی با حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) ندارد و ادعاهای مقام‌های آنکارا در این خصوص صحت ندارد.

وی گفت: ترکیه ما را به همکاری با پ.ک.ک متهم می‌کند تا به حمایت آنکارا از تروریست‌ها در سوریه مشروعیت دهد.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت: دمشق به هیچ وجه از حزب کارگران کردستان ترکیه حمایت نمی‌کند اما تعداد زیادی از شهروندان ترکیه هم اکنون عضو گروه‌های تروریستی هستند که در سوریه علیه دولت دست به اسلحه برده‌اند.

بشار اسد با اشاره به روابط تیره میان دمشق و آنکارا گفت: هنگامی که روابط ما با دولت ترکیه تیره شد آنکارا حمایت از گروه‌های مسلح که اقدام به ریختن خون شهروندان سوری می‌کنند را آغاز کرد و سعی کرد با اینگونه اقدام‌ها افکار عمومی ترکیه را علیه سوریه تحریک کند.

وی ادامه داد: به نظر من ملت سوریه ادعاهای دولت این کشور را قبول ندارد و آنها را باور نمی کند.

بشار اسد در بخش اول مصاحبه خود با ایدینلیک گفت: ما هیچ مشکلی با ملت و یا ارتش ترکیه نداریم بلکه مشکل ما دولت این کشور است.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *