بلاتکلیفی خریداران خودرو ادامه دارد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بلاتکلیفی مشتریان بازار خودرو و تناقض دیدگاه در مورد قیمت‌گذاری تازه خودروها بین دولت و شورای رقابت، این بازار را با رکود دوباره و کاهش جزئی قیمت‌ها همراه کرد.

خبر اقتصادی:در حالی که افزایش قیمت خودرو از یک طرف توسط دولت تکذیب و از طرف دیگر توسط رئیس شورای رقابت تأیید می‌شود، بازار خودرو در بلاتکلیفی به سر می‌برد، این مسئله سبب رکود دوباره بازار و کاهش جزئی قیمت بعضی خودروها که قبلاً با رشد چشمگیری همراه بود، شده است.

در این میان، خبرها ضد و نقیض در مورد قیمت‌گذاری خودروها و احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، بازار را با رکود همراه کرده که کاهش جزئی قیمت‌ها را به همراه داشته است.

بر این اساس، قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۹۰۰ هزار تومانی به ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V8 با افت یک میلیون تومانی به ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت پژو ۴۰۵ بنزینی نیز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است، در مورد پژو پارس سال نیز باید به کاهش یک میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۳۷ میلیون تومان اشاره کرد.

قیمت سایپا ۱۳۱ با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. در مورد تیانا و مگان نیز که تولید آنها متوقف است، باید به رشد یک میلیون‌ تومانی قیمت اشاره کنیم به طوری که در حال حاضر هر دستگاه تیانا ۱۴۹ میلیون تومان و هر دستگاه مگان ۹۴ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت وانت پیکاپ دو کابین نیز با افزایش قیمت ۸ میلیون تومانی به ۹۹ میلیون تومان رسیده است.

* افزایش قیمت یک تا ۱۵ میلیون تومانی خارجی‌ها

قیمت خودروهای خارجی نیز طی روزهای اخیر با تغییراتی همراه بوده، به طوری که قیمت پرادو ۴ در که یک خودروی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی محسوب می‌شود و واردات آن متوقف است، با افزایش ۱۵ میلیون تومانی به ۳۷۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت لندکروز فول ‌آپشن نیز به ۴۳۵ میلیون تومان رسیده است. یاریس هاچ‌بک نیز با افزایش قیمت دو میلیون تومانی، این روزها ۹۲ میلیون تومان معامله می‌شود.

اپتیما هم با افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی، این روزها به قیمت ۱۴۸ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود و در مورد اسپورتیج نیز باید گفت که این خودرو رشد قیمت یک میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر در بازار با قیمت ۱۴۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

سراتو با رشد قیمت ۳ میلیون تومانی به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود و در مورد لکسوس RX350 نیز باید به افزایش ۱۰ میلیون تومانی این خودرو و عرضه آن به قیمت ۴۴۰ میلیون تومان در بازار اشاره کنیم.

به گزارش فارس، قیمت بنز C200 نیز با رشد ۱۵ میلیون تومانی به ۲۸۰ میلیون تومان رسیده و بنز E200 نیز با افزایش قیمت ۳۰ میلیون تومانی، این روزها به قیمت ۳۷۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

همچنین قیمت سانتافه با افزایش ۳ میلیون تومانی به ۱۹۵ میلیون تومان و قیمت سوناتا با رشد یک میلیون تومانی به ۱۴۳ میلیون تومان رسیده است.

بازار خودرو در حالی با رکود و بلاتکلیفی روبرو است که مشتریان این بازار در انتظار یک تصمیم جدی از سوی دولت برای مدیریت بازار و کنترل قیمت‌های افسار گسیخته خودرو می باشند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *