بلای طبیعی نیویورک را در هم کوبید

سهشنبه ۹ آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سندی به عنوان شدیدترین طوفان ثبت شده سواحل شرقی آمریکا را در نوردیده است به شکلی که رسانه های آمریکایی سندی را، ابر طوفان نام گذاشته اند.
ممتازنیوز: توفان سندی به نیویورک رسید و این شهر و دیگر مناطق سواحل شرقی آمریکا را در هم کوبید و در واشنگتن و نیویورک سبب قطع برق ۱۳۰ هزار خانه شد.

طوفان سندی که سواحل شرقی آمریکا و بخصوص نیویورک را در نوریده است، تاکنون ۱۳ نفر را کشته و میلیاردها دلار خسارت وارد نموده است.

سندی به عنوان شدیدترین طوفان ثبت شده سواحل شرقی آمریکا را در نوردیده است به شکلی که رسانه های آمریکایی سندی را، ابر طوفان نام گذاشته اند.

با قطع برق گسترده، میلیون ها نفر در نقاط مختلف آمریکا در خاموشی به سر می برند و فعالیت فرودگاه جان اف کندی و سامانه متروی نیویورک متوقف شده است.

ارتفاع آب نیز در تونل های متروی نیویورک به چهار پا (تقریبا ۱۲۰ سانتیمتر) رسیده است و فعالیت های قطار شهری در نیویورک دست کم تا یک هفته دیگر میسر نخواهد بود.

مناطق گسترده ای از نیویورک در خاموشی به سر می برد و گفته می گردد دو میلیون و هشتصد هزار نفر به سبب طوفان و جاری شدن سیل از برق محروم شده اند.

خساراتی که سندی در نقاط مختلف آمریکا وارد نموده است به ۲۰ میلیارد دلار می رسد؛ آب دریا که در بعضی موارد امواج آن به سیزده و نیم پا می رسد، به سواحل شرقی آمریکا کوبیده می شوند و بخش های گسترده ای از منهتن پوشیده از آب دریاست.

سرعت وزش باد در نقاط مختلف بین هشتاد و پنج تا نود مایل در ساعت می رسد که در یک مورد، سبب سقوط یک جرثقیل در منهتن شده است.

پیشروی آب تا حدی است که ارتفاع آن در تالار بورس نیویورک، وال استریت به سه پا (تقریبا یک متر) می رسد و با توجه به تعطیلی این تالار در دو روز گذشته، دور از انتظار است که فردا نیز این مرکز فعالیتی داشته باشد و آسیبی که سیل به این ساختمان و تاسیسات الکترونیکی آن می زند، بسیار چشمگیر خواهد بود.

مرگ ۱۳ نفر تا کنون بر اثر این طوفان تایید شده است و تلاش گارد ملی و دیگر نهادهای امداد رسان برای تخلیه مناطق مسکونی و کمک به آسیب دیدگان ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

طبقه بندی: خبرها مهم   |   تعداد بازدید: ۹۸ نفر   |   تاریخ انتشار یافتن: سه شنبه ۹ آبان
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , توفان نیویورک, خسارت طوفان آمریکا, طوفان آمریکا, طوفان سندی, طوفان نیویورک, نیویورک

مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، خبرها روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ