بلندترین و کوتاه‌ترین زمان روزه‌داری

مسلمانان آرژانتینی امسال با ۹ ساعت و نیم روزه‌داری کوتاه‌ترین و مسلمانان دانمارک با ۲۱ ساعت روزه‌داری طولانی‌ترین زمان روزه‌داری در ماه رمضان را به خود اختصاص داده‌اند.

فارس: روزنامه بحرینی اخبار الخلیج در خبری درباره روزه‌داری مسلمانان در ماه مبارک رمضان نوشت که مسلمانان دانمارک امسال ماه رمضان سختی را پیش‌رو دارند.
 
 
این روزنامه بحرینی در ادامه توضیح می‌دهد که مسلمانان دانمارک امسال ۲۱ ساعت در روز را روزه هستند و این طولانی‌ترین ساعات روزه‌داری در جهان است.
 
 
این درحالی است که مسلمانان آرژانیتن با ۹ ساعت و نیم روزه‌داری کوتاهترین ساعات روزه‌داری را سپری می‌کنند، چون آنها در نیم‌کره جنوبی قاره آمریکا قرار دارند.
 
 
اما ماه رمضان مسلمانان شمال روسیه و به طور مشخص شهر “مورمانسک” امسال با شب‌های سپید مواجه شده که در آن روز ۲۴ ساعت تمام است، بی‌آنکه لحظه‌ای آنها شاهد شب تاریکی آن باشند و این روزه‌داران مناطق شمالی روسیه را وادار می‌کند که سحری و افطار خود را در حالی صرف کنند که خورشید در وسط آسمان است.
 
 
به همین دلیل ساعات روزه‌داری آنها بر اساس زمان مشخص شده توسط علمای اسلام و به دلیل این پدیده طبیعی به ۲۰ ساعت به ویژه در این شهر می‌رسد.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. احمد گفت:

    با این فتوایی که برای روسیه داده اند که ۲۰ ساعت روزه بگیرند پس تکلیف آیه قران چه میشود که میگوید از سپیده دمی که تشخیص بین سیاه و سفید مشخص است تا مغرب روزه بگیرند؟
    آیا تفسیر به رای نیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ