بلومبرگ مدعی تنزل هدفگذاری‌های ام تی ان شد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است: گروه ام تی ان بزرگترین اپراتور تلفن همراه قاره آفریقا، هدفگذاری خود را برای جذب مشترکان تازه به سبب مقررات محدود‌کننده‌ رشد و کاهش مشترکان را در ایران تنزل داده است.
 
به گزارش ایسنا، نیک کرشاو – رییس بخش سرمایه‌گذاری شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی – گفته است: این شرکت هدفگذاری خود را برای جذب مشترکان بیشتر در سال ۲۰۱۳ با ۹ درصد کاهش به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک تنزل داده است.
 
بلومبرگ مدعی شده است که پایگاه مشترکان ام تی ان در ایران به سبب تضعیف اقتصاد ایران و عدم ارتقای سیم‌کارت‌های این اپراتور با ۱٫۷ درصد کاهش به ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک رسیده است. ام تی ان تعداد مشترکان خود را در سه ماه منتهی به سپتامبر با دو میلیون و ۲۰۰هزار افزایش به ۲۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک رساند که پایین‌تر از پیش‌بینی‌های این شرکت است. رشد مشترکان این شرکت در سه ماهه تابستان از افزایش ۶٫۳ میلیونی در سه ماهه‌ قبلی کمتر است.
 
بر اساس این گزارش، در نیجریه به عنوان بزرگترین بازار ام تی ان پایگاه کاربران در سه ماهه‌ منتهی به سپتامبر ۳۵۸ هزار نفر افزایش یافته در حالیکه این رقم در سه ماه قبل تر بیش از ۹ میلیون کاربر افزایش یافته بود.
 
سیفیسو دابنگوا – رییس اجرایی ام تی ان – در بیانیه‌ای گفت: رشد مشترکان در سه ماهه‌ سوم به سبب رقابت بر سر قیمت و مقررات محدود کننده ثبت‌نام مشترکان در تعدادی از بازار‌ها پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده و سهام ام تی ان در ژوهانسبورگ ۲٫۳ درصد کاهش یافت.
 
این شرکت که در بیش از ۲۰ کشور از جمله سوریه و افغانستان فعال است، در ماه اوت اعلام کرد: در حال بررسی هزینه‌های خود در آفریقای جنوبی است و ممکن است تعداد کارکنان خود را کاهش دهد.
 
بر اساس این گزارش کرشاو گفته است: ام تی ان موفق شده از واحد خود در ایران حدود ۴۵۰ میلیون دلار بدست آورد.
 
وی افزود: ما همچنان به ارتباط با مسوولان مرتبط پیرامون این موضوع ادامه می‌دهیم. پیش‌بینی این مساله بسیار دشوار است. ما پیشرفت‌هایی حاصل کرده‌ایم اما این یک فرآیند طولانی است.
 
واحد ام تی ان در نیجریه تحت تاثیر منفی ضرب‌الاجل الزامی ثبت سیم‌کارتها‌ و قطع ارتباط‌ مکرر در ایالت برنو و ارتباطات کمتر براساس فناوری قدیمی جی اس ام قرار گرفته است.
 
این شرکت افزود: این فاکتورها هم‌چنان روی رشد مشترکان شرکت در طول سال تاثیر می‌گذارد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ