بلیت مترو فعلا گران نمی‌شود

جام جم آنلاین: بررسی لایحه نرخ بلیت مترو در سال اگرچه حدود ۲ ساعت از وقت جلسه علنی شورای شهر را به خود اختصاص داد، اما در نهایت به دلیل اختلاف‌نظر زیاد اعضای شورای شهر در این رابطه، مجددا به کمیسیون عمران عودت داده شد و به این ترتیب فعلا خبری از افزایش قیمت بلیت مترو نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این‌که قیمت تمام شده بلیت مترو برای هر نفر ۸۲۸۳ ریال است، افزود: یک سوم سهم جابه‌جایی مسافر توسط شهرداری، یک سوم توسط دولت و یک سوم باید توسط مسافران تامین شود.

وی با بیان این‌که ۶‌/‌۱۶ درصد افزایش نرخ برای بلیت تک‌ سفره و دوسفره مترو پیش‌بینی شده است، توضیح داد: به این ترتیب در صورت تصویب شورای شهر، بلیت تک سفره به ۳۵۰ تومان و دوسفره به ۶۰۰ تومان افزایش خواهد یافت.

مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران هم با بیان این‌که فلسفه پیش‌بینی افزایش قیمت بلیت تک سفره و دوسفره مترو، جلوگیری از ازدحام جمعیت در باجه‌های بلیت و در نتیجه صرفه‌جویی در وقت مردم است، گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد مسافران از بلیت تک سفره استفاده می‌کنند که اگر قیمت این بلیت پایین باشد، شمار مصرف‌کنندگان بلیت تک سفره به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و این مساله خلاف سیاست‌گذاری‌های پیشین ماست.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *